Wiadomości z Sosnowca

Śląski Dzień Bezpiecznych Sk8parków w sosnowieckim Parku Miejskim im. J. Kuronia

  • Dodano: 2020-08-05 10:45

W poniedziałek sosnowieccy policjanci zaprosili wszystkich amatorów sk8parkowego szaleństwa do sosnowieckiego Parku Miejskiego im. J. Kuronia, gdzie odbył się Śląski Dzień Bezpiecznych Sk8parków. Był on jednoczenie inauguracją kampanii na rzecz bezpieczeństwa na terenie tych właśnie miejsc ekstremalnych rozrywek. W konkursach z wiedzy o skateboardingu i bezpieczeństwie w ruchu drogowym można było wygrać atrakcyjne nagrody.

Do współpracy w kampanii zaproszono pana Dawida Godźka, najbardziej utytułowanego polskiego zawodnika freestyle BMX, należącego do światowej czołówki dyscyplin MTB Slopestyle oraz BMX Dirt. Zawodnik, jeżdżący w „stajni Red Bull’a”, w ostatnich latach sięgnął po wiele zaszczytnych tytułów, w tym Najbardziej Przełomowego Zawodnika Roku 2019 w cyklu Mistrzostw Świata Crankworx 2019. Jako twarz kampanii, pan Dawid Godziek uczy i uświadamia użytkowników skateparków oraz pumptracków na temat bezpieczeństwa własnego oraz innych, czerpiąc ze swojego doświadczenia zdobytego w profesjonalnym sporcie.

W miastach partnerskich, które wyraziły chęć udziału w kampanii „Bezpieczny skatepark”, odbyły się w poniedziałek eventy, podczas których policjanci i samorządowcy poprowadzili pogadanki i prelekcje dla uczestników. Urzędy miast i gmin zakupiły również nagrody, które można było zdobyć podczas konkursów i quizów poświęconych bezpieczeństwu. W Parku im J. Kuronia w Sosnowcu podczas konkursów sprawdzających wiedzę z zakresu skateboardingu i bezpieczeństwa w ruchu drogowym można było wygrać atrakcyjne nagrody: kaski ochronne, komplety ochraniaczy, torby i wiele innych. Chętnych do wzięcia udziału w rywalizacji nie brakowało. Podczas całego okresu kampanii policjanci będą kontrolować tereny skateparków sprawdzając czy wszyscy ich użytkownicy stosują się do regulaminu korzystania z tych obiektów - od tego może bowiem zależeć zdrowie i życie ich użytkownik

Śląski Dzień Bezpiecznych Sk8parków w sosnowieckim Parku Miejskim im. J. Kuronia

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.