Wiadomości z Sosnowca

Rowerowe miasteczko Radia ZET w Sosnowcu

  • Dodano: 2019-04-04 06:30, aktualizacja: 2019-04-04 06:57

W sobotę, 6 kwietnia, Radio ZET odwiedzi Sosnowiec w ramach akcji "Rowerowy kwiecień w Radiu ZET".

Na Stawikach powstanie ogólnodostępne rowerowe miasteczko. Wśród wielu zaplanowanych atrakcji przewidziano konkursy, w których będzie można wygrać nowoczesne rowery marki Romet.

Po raz drugi dziennikarze Radia ZET wyruszyli w Polskę, zachęcając do aktywności rowerowych

Zawitają również do Sosnowca. Na Stawikach w godzinach 11.00-14.00 mieszkańcy będą mogli zmierzyć się w konkursach, w których do wygrania będą rowery oraz gadżety radiowe. Ale to nie jedyna atrakcja przygotowana przez organizatorów. Osoby, które przyjadą na swoich jednośladach będą mogły zrobić za darmo podstawowy przegląd swojego sprzętu, poradzić się specjalistów, spróbować jazdy rowerem elektrycznym czy zobaczyć crash testy kasków rowerowych. Na najmłodszych czeka specjalna edukacyjna trasa, na której zapoznają się z przepisami ruchu drogowego. Będzie to również okazja do spotkania się z dziennikarzami dobrze znanymi z anteny Radia ZET i podpatrzenia "radiowej kuchni".

Dla tych, którzy nie wygrają jednośladów w miasteczku Radia ZET, mamy dobrą wiadomość. Rowery na antenie stacji będą rozdawane codziennie do 17 kwietnia.

Tego dnia odbędzie się też niezwykły wyścig pomiędzy stacjami Sosnowieckiego Roweru Miejskiego. W szranki staną przedstawiciele Urzędu Miejskiego, służb mundurowych i różnych dyscyplin sportowych.
Więcej o akcji kliknij TUTAJ

Przypominamy, że po zimowej przerwie znów można korzystać z Sosnowieckiego Roweru Miejskiego

Poza standardowymi rowerami, dostępne są również tandemy i rowery trójkołowe. Rowery można wypożyczać i oddawać na dowolnej z 9 stacji Sosnowieckiego Roweru Miejskiego. 5 kwietnia wejdzie w życie ważna dla użytkowników zmiana. Wypożyczając rower w Sosnowcu, Tychach, Chorzowie lub w Katowicach, będzie można go oddać w jednym z tych czterech. Należy pamiętać, że dotyczy to tylko rowerów standardowych.

Więcej o Sosnowieckim Rowerze Miejskim kliknij TUTAJ

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.