Wiadomości z Sosnowca

III Śląsko-Zagłębiowskie Forum Edukacji Zawodowej w CKZiU

  • Dodano: 2019-04-03 11:15

2 kwietnia 2019 roku w CKZiU Grota-Roweckiego 64 odbyło się III Śląsko-Zagłębiowskie Forum Edukacji Zawodowej i Debata Sektorowa ds. Kompetencji Mody i Innowacyjnych Tekstyliów.

Celem przedsięwzięcia była promocja kształcenia pod kątem przyszłego zawodu oraz wzmacnianie współpracy szkół z otoczeniem pracodawców, a także wzmocnienie doradztwa edukacyjno-zawodowego. Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali przedstawiciele szkół zawodowych w regionie, przedstawiciele uczelni wyższych, instytucji rynku pracy, organizacji branżowych oraz pracodawcy.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii władz samorządowych oraz Kuratorium Oświaty.

Debatę sektorową poprzedziła sesja networkingowa poświęcona prezentacji kierunków kształcenia, w ramach której miały miejsce spotkania z pracodawcami, przedstawicielami uczelni wyższych, nauczycielami zawodu, doradcami zawodowymi, pedagogami. Dla młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów przygotowano bogatą ofertę warsztatów tematycznych, promujących kierunki kształcenia w CKZiU, a także językowe labolatorium translacyjno- fonetyczne.

Jak co roku najzdolniejszej młodzieży CKZiU zostały przyznane tytuły "ZAWODOWIEC ROKU"

Uroczystego wręczenia nagród dokonała Dyrektor CKZiU oraz przedstawiciele pracodawców. 

Podczas Forum nastąpiło również podsumowanie wyników Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Projektowania i Wytwarzania Odzieży. W zaszczytnym gronie finalistów znalazło się trzech uczniów z Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru

Tegoroczne spotkanie zakończył panel dyskusyjny "Współpraca szkół z przedsiębiorcami, samorządami i organami administracji państwowej na rzecz rozwoju edukacji i sektora mody".

III Śląsko-Zagłębiowskie Forum Edukacji Zawodowej w CKZiU

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.