Wiadomości z Sosnowca

Prezydent z absolutorium

  • Dodano: 2021-06-18 07:45, aktualizacja: 2021-06-18 08:01

Raport o stanie gminy za 2020 rok – udzielenie wotum zaufania Prezydentowi Miasta Sosnowca, ocena wieloletniej prognozy finansowej i budżetu miasta za 2020 r. i udzielenie absolutorium Prezydentowi Miasta Sosnowca. To najważniejsze punkty dzisiejszych obrad sesji Rady Miejskiej.

Radni zapoznali się z raportem o stanie gminy za 2020 rok, a następnie w wyniku głosowania udzielili wotum zaufania Prezydentowi Miasta, Arkadiuszowi Chęcińskiemu.

Następnym ważnym punktem było rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu miasta Sosnowca za rok 2020. W wyniku głosowania 15 radnych wyraziło swoje poparcie dla przygotowanego przez władze miasta dokumentu przy jednym głosie przeciw. 8 radnych wstrzymało się od głosu.

Ostatnim i najważniejszym punktem sesji było rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie udzielenia Prezydentowi Miasta Sosnowca absolutorium za 2020 rok. 15 radnych zagłosowało za udzieleniem absolutorium prezydentowi, 2 był przeciw, a 7 wstrzymało się od głosu.

- Dziękuję radnym za wotum zaufania i udzielenie absolutorium. Bądźmy dumni z Sosnowca - powiedział po głosowaniu prezydent Sosnowca.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Obsrewator

    Prezydenta partia .a wiekszosc to dostal absolutorium ale bus pas tylko korkuje miasto bezpieczenstwo poo[...]ada Straz Miejska w rozsypce Stadion koszty po wybudowaniu beda kosmiczne. Ludzie uciekaja z fego miasta praca tylko w magazynach

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.