Wiadomości z Sosnowca

Prezydent z absolutorium

  • Dodano: 2021-06-18 07:45, aktualizacja: 2021-06-18 08:01

Raport o stanie gminy za 2020 rok – udzielenie wotum zaufania Prezydentowi Miasta Sosnowca, ocena wieloletniej prognozy finansowej i budżetu miasta za 2020 r. i udzielenie absolutorium Prezydentowi Miasta Sosnowca. To najważniejsze punkty dzisiejszych obrad sesji Rady Miejskiej.

Radni zapoznali się z raportem o stanie gminy za 2020 rok, a następnie w wyniku głosowania udzielili wotum zaufania Prezydentowi Miasta, Arkadiuszowi Chęcińskiemu.

Następnym ważnym punktem było rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu miasta Sosnowca za rok 2020. W wyniku głosowania 15 radnych wyraziło swoje poparcie dla przygotowanego przez władze miasta dokumentu przy jednym głosie przeciw. 8 radnych wstrzymało się od głosu.

Ostatnim i najważniejszym punktem sesji było rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie udzielenia Prezydentowi Miasta Sosnowca absolutorium za 2020 rok. 15 radnych zagłosowało za udzieleniem absolutorium prezydentowi, 2 był przeciw, a 7 wstrzymało się od głosu.

- Dziękuję radnym za wotum zaufania i udzielenie absolutorium. Bądźmy dumni z Sosnowca - powiedział po głosowaniu prezydent Sosnowca.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • Obsrewator

    Prezydenta partia .a wiekszosc to dostal absolutorium ale bus pas tylko korkuje miasto bezpieczenstwo poo[...]ada Straz Miejska w rozsypce Stadion koszty po wybudowaniu beda kosmiczne. Ludzie uciekaja z fego miasta praca tylko w magazynach

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.