Wiadomości z Sosnowca

Policjant w czasie wolnym od służby przyłapał złodzieja na gorącym uczynku

  • Dodano: 2021-12-08 09:30

Policjantem jest się całą dobę, to prawda, doskonale znana funkcjonariuszom z wieloletnim doświadczeniem. Jak się okazuje, wyznawana jest również przez świeżo upieczonych policjantów. Post. Marek Żarowiak z Komisariatu Policji II w Sosnowcu, u progu swojej kariery w mundurze, w czasie wolnym od służby, zatrzymał na gorącym uczynku złodzieja, który w biały dzień kradł elementy ogrodzenia na jednej z sosnowieckich posesji.

Mężczyzna wycinał i kradł słupki ogrodzeniowe z czyjejś posesji

Post. Marek Żarowiak na co dzień pełni służbę w ogniwie patrolowo-interwencyjnym Komisariatu Policji II w Sosnowcu. Jest dopiero u progu swojej policyjnej kariery - właśnie zaczął realizować pierwsze zadania po powrocie ze szkolenia podstawowego. Jak widać szybko przyswoił również starą prawdę, która mówi, że policjantem jest się całą dobę, nie tylko w godzinach pracy. Będąc poza służbą, zauważył, że w środku dnia, na jednej z posesji w dzielnicy Zagórze, mężczyzna wycina i wyciąga metalowe słupki ogrodzeniowe. Posterunkowy wezwał na miejsce wsparcie, ale równocześnie nie tracił z oczu sprawcy, doprowadzając w konsekwencji do jego zatrzymania.

Powiadomiony o zajściu administrator okradzionej posesji odzyskał swoje mienie, a sprawca odpowie za kradzież. O jego dalszym losie zadecyduje Sąd.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.