Wiadomości z Sosnowca

Policjanci z sosnowieckiej "dwójki" prowadzili zajęcia z bezpieczeństwa

  • Dodano: 2023-10-30 11:00

W czwartek dzielnicowi z sosnowieckiej „dwójki” odwiedzili Przedszkole Miejskie nr 3 w Sosnowcu, gdzie z myślą o najmłodszych przeprowadzili zajęcia edukacyjne o bezpieczeństwie. Pogadankę uatrakcyjniła obecność policyjnej maskotki – Sznupka. Każdy maluch po spotkaniu z policjantami wie już, w jaki sposób zachowywać się, gdy zaczepi go nieznajoma osoba, a także zna zasady bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych.

Pogadanka o bezpieczeństwie w Sosnowcu

Dzielnicowi omówili podstawowe zagadnienia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym – poruszyli temat przechodzenia przez przejścia dla pieszych, a także zasady przewożenia dzieci w samochodzie. Sporo czasu poświęcili również bezpieczeństwu podczas spędzania wolnego czasu oraz w trakcie zabawy z rówieśnikami. 
Maluchy dowiedziały się również, w jaki sposób reagować, gdy mają do czynienia z agresywnym zwierzęciem. Po raz kolejny mundurowi ostrzegli przedszkolaków, aby nie reagowały na zaczepki osób, których nie znają, a w razie wystąpienia takiej sytuacji – szybko powiadomiły o tym osobę dorosłą lub Policję. Dzielnicowym podczas wizyty towarzyszyła maskotka śląskiej Policji, pies Sznupek, który uatrakcyjnił policyjne odwiedziny. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również