Wiadomości z Sosnowca

Pobiegnij Tropem Wilczym!

  • Dodano: 2022-02-16 09:15

Trwa rejestracja chętnych do wzięcia udziału w Biegu Tropem Wilczym, który w tym roku odbędzie się w niedzielę, 6 marca 2022 r.

Bieg Tropem Wilczym w Sosnowcu

Bieg Tropem Wilczym jest ogólnopolskim biegiem o charakterze otwartym dla osób, które ukończyły 16. rok życia. Dystans biegu wynosi 1963 metry – to odwołanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek.

Tegoroczny bieg wystartuje o godzinie 11.00 sprzed budynku Urzędu Miasta przy al. Zwycięstwa 20. Trasa biegu prowadzić będzie ulicami Sosnowca, a jego meta zlokalizowana będzie przy pomniku „Kobietom Walczącym w Szeregach Armii Krajowej”, na skrzyżowaniu ul. Orlej z ul. Nowopogońskiej, przy kościele Parafii pw. Św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu. Limit czasu biegu wynosi 30 minut. W ramach opłaty startowej, która wyniesie 25 zł każdy uczestnik zawodów będzie miał zapewniony numer startowy z agrafkami, medal, opiekę medyczną oraz posiłek regeneracyjny.

Limit zgłoszeń wynosi 250 miejsc i decyduje kolejność ich dokonywania. Zgłoszenia przyjmowane wyłącznie on-line, poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie: www.mosir.sosnowiec.pl.

Bieg, oprócz popularyzacji biegania jako formy aktywności oraz promocji zdrowego trybu życia, ma także na celu oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego, działającego w latach 1944–1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz rozpowszechnianie wiedzy i podtrzymywanie świadomości historycznej dotyczącej Żołnierzy Wyklętych. Pierwszy Bieg Tropem Wilczym zorganizowany został w 2013 roku przez grupę pasjonatów i działaczy społecznych. Już rok później, dzięki zaangażowaniu przedstawicieli Fundacji Wolność i Demokracja wydarzenie nabrało większego rozmachu, a od 2015 roku odbywa się jako wydarzenie ogólnopolskie. Włączają się w niego również zagraniczne ośrodki, choćby Nowy Jork czy Sydney.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również