Wiadomości z Sosnowca

Miejski punkt masowych szczepień w Sosnowcu

  • Dodano: 2021-04-22 09:30

Miejski punkt masowych szczepień w Sosnowcu jest już gotowy. Mieści się na terenie Szkoły Muzycznej przy ulicy Wawel 2. Jeśli tylko będzie do niego trafiała wystarczająca liczba szczepionek, będzie działał przez siedem dni w tygodniu w godzinach 10.00-20.00.

- Miasto utworzyło punkt, teraz czekamy na ruch ze strony rządzących w naszym kraju. Jeśli rząd dostarczy szczepionki, to będziemy mogli wykonać 600 szczepień dziennie. Czekamy na szczepionki. W momencie gdy będziemy je mieć zaczynamy masowe szczepienia w Sosnowcu – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

- Szczepienia mogą być wykonywane nawet podczas nadchodzącej „majówki”. Z naszej strony jesteśmy do tego przedsięwzięcia w pełni przygotowani – dodaje Dariusz Skłodowski, pełnomocnik prezydenta Sosnowca ds. sytuacji epidemicznej związanej z COVID-19.

Punkt mieszczący się na terenie Szkoły Muzycznej dysponuje doskonałym zapleczem logistycznym. Duży parking daje pewność, że nie zostaną zablokowane drogi dojazdowe

- Szczepienia będą wykonywane przez pięć zespołów. Personel medyczny w większości wywodzi się z Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego, z kolei obsługa administracyjna złożona jest z pracowników sosnowieckich jednostek sportu, kultury, opieki społecznej oraz wolontariuszy – podkreśla Anna Jedynak, pełnomocnik prezydenta Sosnowca ds. Funduszy Zewnętrznych i Polityki Społecznej.

Przypominamy, że każda osoba, która chce zostać zaszczepiona, będzie musiała się najpierw zarejestrować. Następnie otrzyma informację z miejscem szczepienia.

- Nie będzie szansy zaszczepienia się bez skierowania potwierdzonego przez system. Utworzenie nowego punktu nie oznacza jednocześnie likwidacji obecnie funkcjonujących. Nadal będą działały i szczepiły – dodaje pełnomocnik Jedynak.

Wszystkie punkty szczepień w Sosnowcu przy maksymalnych dostawach mogą wykonać blisko 22 tysiące szczepień tygodniowo. W sumie doliczając masowy punkt szczepień, który może wykonać ok. 4 tys. szczepień, tygodniowo w Sosnowcu będzie można zaszczepić około 26 tys. osób.

– Niestety obecnie szczepimy ok 1000 osób dziennie. Jak widać możliwości mamy zdecydowanie większe – dodaje prezydent Chęciński.

Wedle danych udostępnionych w raporcie szczepień w Sosnowcu dotychczas wykonano 47224 szczepienia, 8331 osób zostało już w pełni zaszczepionych.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Mieszkaniec miasta

    To co działo się 24.04.2021 w Sosnowcu na wojska Polskiego 8a podczas szczepień przeciwko covid 19 to dramat. Pracownicy organizatora punktu z maseczkami na brodzie, ich komentarze obraźliwe do mieszkańców którzy zjechali tłumnie aby się zaszczepić. Totalny bałagan, klejenie taśm aby zachować dystans pod nogami pacjentów. Na szczęście część młodego personelu medycznego starała się pomóc ludziom. Ktoś wziął za to pieniądze ale organizacją fatalna. Gdzie jest odpowiedzialność managera który powinien tego dopilnować. Kasa poszła na konto co nie?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również