Wiadomości z Sosnowca

Koronawirus w Sosnowcu: są wyniki testów pacjentów i personelu objętych kwarantanną!

  • Dodano: 2020-03-14 18:30, aktualizacja: 2020-03-31 14:13

Bardzo dobre wieści dotarły do nas z Sosnowca. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 ma już wyniki wszystkich testów na obecność koronawirusa wśród osób objętych kwarantanną. Wszystkie są negatywne!

TOP 5 Silesia Flesz: Tajemnicze przedmioty i martwe zwierzęta w kanalizacji? To nie żarty!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

– Mamy wyniki wszystkich testów (ponad 150) pacjentów i personelu naszego szpitala pozostającego dotychczas w kwarantannie. Wszystkie wyniki są ujemne. To znaczy, że nie stwierdzono obecności koronawirusa (COVID-19) – czytamy na Facebooku Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu.

– Szpital dołoży wszelkich starań, by Szpitalny Oddział Ratunkowy wznowił swoją pracę na początku tygodnia. Personel i pacjenci będący w Oddziale Chorób Wewnętrznych i Oddział Diabetologii i Chorób Metabolicznych z Pododdziałem Stopy Cukrzycowej mogący mieć bezpośredni kontakt z pacjentem w dalszym ciągu objęci będą kwarantanną do czasu wykonania ponownych testów. Personel Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR), który został poddany badaniom zgodnie z zaleceniami Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej pozostanie pod jej nadzorem w kwarantannie domowej – informuje sosnowiecki szpital na Facebooku.

Decyzję o kwarantannie personelu i pacjentów podjęto w czwartek (12 marca), po tym jak u jednego z pacjentów wykryto koronawirusa. Pacjent z Sosnowca ma około 30-u lat i pracował na budowie. Od zeszłego weekendu przebywał w szpitalu im. św. Barbary – przy czym nie miał objawów grypy czy koronawirusa, leczony był kardiologicznie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.