Wiadomości z Sosnowca

Komiksowi kuratorzy – jedyne takie warsztaty!

  • Dodano: 2021-08-11 07:30, aktualizacja: 2021-08-11 07:48

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu – organizator wakacyjnego projektu „Akcja-ilustracja, czyli kreatywne lato z biblioteką” - serdecznie zaprasza do udziału w warsztatach z Danielem Chmielewskim - scenarzystą i rysownikiem komiksów, ilustratorem książek dla dzieci. Rozwijające wyobraźnię i kreatywność warsztaty „Komiksowi kuratorzy” potrwają aż TRZY DNI - 18, 19, i 20 sierpnia 2021 o godz. 11.00 w Zagłębiowskiej Mediatece (ul. Kościelna 11). Na zakończenie warsztatów odbędzie się wernisaż prac wykonanych przez uczestników (20 sierpnia 2021, godz. 13.00). Wstęp wolny – obowiązują zapisy.

Komiksowi kuratorzy – trzydniowe kreatywne warsztaty z Danielem Chmielewskim (scenarzystą i rysownikiem komiksów, ilustratorem książek dla dzieci, prowadzącym warsztaty z narracji komiksowej na terenie całego kraju), przeznaczone dla dzieci w wieku 10-15 lat

Uczestnicy staną się na czas warsztatów jednocześnie artystami i kuratorami

Każda osoba będzie mogła wybrać adekwatną przestrzeń wystawową na terenie Zagłębiowskiej Mediateki lub jej Ogrodu. Będzie ją sukcesywnie zapełniać tworzonymi przez siebie pracami plastycznymi, których wspólnym mianownikiem będzie miejsce zamieszkania i postać autora bądź autorki. Tytułowy “komiks” rozumiany będzie tu w najszerszym sensie - jako narracja oparta na obrazach i ewentualnym komentarzu słownym. 

Warsztaty opierać się będą na trzech filarach:

  • OPOWIEŚĆ – jak używając różnych środków, opowiedzieć spójną historię dokumentalną bądź fikcyjną, ale opartą na rzeczywistości?
  • OBRAZ – jak znajdować najwłaściwsze środki plastyczne korespondujące z treścią?
  • OGLĄDANIE - przygotowanie przestrzenne prac w taki sposób, by odbiór wystawy był ciekawym przeżyciem dla widzów. 

Warsztaty będą przede wszystkim nakierowane na rozbudzanie wyobraźni dzieci i na naukę umiejętności przekładania swoich pomysłów na czytelne dla innych historie.

Wypełnioną i podpisaną kartę zgłoszeniową (do pobrania ze strony www.biblioteka.sosnowiec.pl) należy przesłać na adres promocja@biblioteka.sosnowiec.pl lub dostarczyć osobiście do Działu Instruktażu i Promocji w Zagłębiowskiej Mediatece (ul. Kościelna 11, poziom II). Ilość miejsc ograniczona.

Szczegółowy program "Akcji-ilustracji, czyli kreatywnego lata z biblioteką” można znaleźć na www.biblioteka.sosnowiec.pl.

Honorowym patronatem letnią akcję objął Prezydent Miasta Sosnowca – Arkadiusz Chęciński

Komiksowi kuratorzy – jedyne takie warsztaty!

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.