Wiadomości z Sosnowca

Goran Larsen wraz z zespołem zagra w MDK Kazimierz

  • Dodano: 2022-11-02 07:30, aktualizacja: 2022-11-02 07:56

6 listopada o godz.18.00 MDK Kazimierz zaprasza na koncert jazzowy szwedzkiego artysty Gorana Larsena wraz z zespołem.

Goran Larsen pochodzi ze szwedzkiej Uppsali

Gra zarówno na saksofonie tenorowym, jak i sopranowym. Po raz pierwszy w Polsce pojawił się w roku 1966 i powracał do naszego kraju ponownie w 2003 i 2013, grając koncerty w Gdańsku, Sopocie i Gdyni. Jednym z efektów jego wizyt w Polsce jest płyta pt. „Alone Together” nagrana w kwartecie razem z Bukowskim, Lemańczykiem i Sowińskim.

Lata 1994-2008 Goran spędził w Helsinkach (Finlandia), gdzie był członkiem dwóch jazzowych orkiestr: OPERA Big Band i GREAT HELSINKI SWING Big Band. W tym samym czasie prowadził też dwa własne projekty: septet „CITY-JAZZ” Orchestra i kwintet „TALKING TENORS”, w którym współpracował z estońskim saksofonistą RAIVO TAFENAU.

W latach 70. i 80. Goran Larsen grał z plejadą amerykańskich muzyków odwiedzających Szwecję w wśród których byli między innymi: Clark Terry, Kay Winding, Tony Scott, Buddy de Franco, Nelson Riddle, Eartha Kitt, Jerome Richardson, Jerry Dodgion. Goran grał również na Intenational Jazz Festival w Vancouver, w Kanadzie w 2002 r. Brał również udział w projekcie „Scandinavian weeks” w latach 2001 do 2003 i w ramach tego programu, występował na scenach jazzowych w Bangkoku, Kuala Lumpur i Manilii. Obecnie aktywnie współpracuje z muzykami jazzowymi ze Szwecji, Polski, Finlandii, Litwy, Łotwy i Estonii.

Goran Larsen wraz z zespołem zagra w MDK Kazimierz

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również