Wiadomości z Sosnowca

Był agresywny i szarpał się z ochroniarzami. Próbował ukraść maszynkę wartą... 50 złotych

  • Dodano: 2021-05-27 10:15

Sosnowieccy policjanci zatrzymali ujętego przez ochronę jednego z marketów spożywczych sprawcę kradzieży rozbójniczej. Mężczyzna groził i szarpał się z ochroniarzami, by utrzymać się w posiadaniu skradzionej maszynki do golenia o wartości 50 zł. Teraz za popełnione przestępstwo może mu grozić nawet 5 lat więzienia.

Pracownicy ochrony jednego z sosnowieckich hipermarketów zauważyli, że jeden z klientów schował zabraną z półki maszynkę do golenia, po czym przeszedł przez linię kas, nie płacąc za nią. W trakcie ujęcia klient stał się agresywny. Szarpiąc się z pracownikami ochrony, usiłował mimo wszystko zabrać towar i opuścić sklep. Z chwili na chwilę jego wściekłość rosła, aż doszło do sytuacji, że koniecznym stało się obezwładnienie 30-latka.

Wartość skradzionej przez niego maszynki opiewała na kwotę 50 złotych

Niestety towar nie mógł wrócić na sklepową półkę, z uwagi na uszkodzone opakowanie. Mężczyzna za dokonanie kradzieży rozbójniczej został przez przybyłych na miejsce policjantów zatrzymany. W trakcie czynności okazało się, że złodziej ma przy sobie również amfetaminę. Za dokonanie kradzieży rozbójniczej może mu teraz grozić nawet 5 lat więzienia. Odpowie oczywiście również za posiadanie narkotyków.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.