Wiadomości z Sosnowca

Był agresywny i szarpał się z ochroniarzami. Próbował ukraść maszynkę wartą... 50 złotych

  • Dodano: 2021-05-27 10:15

Sosnowieccy policjanci zatrzymali ujętego przez ochronę jednego z marketów spożywczych sprawcę kradzieży rozbójniczej. Mężczyzna groził i szarpał się z ochroniarzami, by utrzymać się w posiadaniu skradzionej maszynki do golenia o wartości 50 zł. Teraz za popełnione przestępstwo może mu grozić nawet 5 lat więzienia.

Pracownicy ochrony jednego z sosnowieckich hipermarketów zauważyli, że jeden z klientów schował zabraną z półki maszynkę do golenia, po czym przeszedł przez linię kas, nie płacąc za nią. W trakcie ujęcia klient stał się agresywny. Szarpiąc się z pracownikami ochrony, usiłował mimo wszystko zabrać towar i opuścić sklep. Z chwili na chwilę jego wściekłość rosła, aż doszło do sytuacji, że koniecznym stało się obezwładnienie 30-latka.

Wartość skradzionej przez niego maszynki opiewała na kwotę 50 złotych

Niestety towar nie mógł wrócić na sklepową półkę, z uwagi na uszkodzone opakowanie. Mężczyzna za dokonanie kradzieży rozbójniczej został przez przybyłych na miejsce policjantów zatrzymany. W trakcie czynności okazało się, że złodziej ma przy sobie również amfetaminę. Za dokonanie kradzieży rozbójniczej może mu teraz grozić nawet 5 lat więzienia. Odpowie oczywiście również za posiadanie narkotyków.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.