Wiadomości z Sosnowca

Awanturował się w izbie przyjęć, a policjantom zaproponował łapówkę

  • Dodano: 2018-11-15 09:00

Sosnowieccy policjanci z komisariatu policji II zatrzymali nietrzeźwego, agresywnego mężczyznę, który w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym wszczął awanturę z lekarzem.

Następnie aby uniknąć nocy spędzonej w izbie wytrzeźwień, zaproponował policjantom łapówkę. Kiedy odmówili, podbił proponowaną im stawkę. Ostatecznie noc spędził w policyjnym areszcie, a rano usłyszał zarzuty.

Policjanci zostali wezwani przez obsługę SOR w Sosnowcu, bowiem nietrzeźwy 43-latek wszczął tam awanturę z lekarzem. Na miejscu okazało się, że mężczyzna nie jest w stanie pewnie utrzymać się na nogach, a nie ma nikogo, kto mógłby się nim zaopiekować. Kiedy zapadła decyzja o przewiezieniu go do izby wytrzeźwień, mieszkaniec Sosnowca zaproponował policjantom po 50 zł łapówki, jeśli go tam nie umieszczą. Pomimo, że mundurowi powiedzieli mu, że już sama propozycja jest przestępstwem, on nadal usiłował ich przekupić. Wobec tego został zatrzymany i przewieziony do Komisariatu Policji II, gdzie usiłował jeszcze podbić stawkę, proponując im po 100 zł łapówki w zamian za „zapomnienie o sprawie”. Ostatecznie noc spędził w policyjnym areszcie, a rano usłyszał zarzuty. Za złożenie korupcyjnej propozycji policjantom może mu grozić do 2 lat więzienia, bowiem prokurator uznał ten przypadek za czyn mniejszej wagi. Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również