Wiadomości z Sosnowca

Mężczyzna zaproponował policjantom 1000 zł łapówki za uniknięcie izby wytrzeźwień

  • Dodano: 2019-05-14 14:45

Sosnowieccy policjanci z Komisariatu Policji III zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który po awanturze, jaką urządził przed jednym z bloków w dzielnicy Zagórze, został przewieziony do izby wytrzeźwień. Podczas transportu, by uniknąć noclegu w tej placówce, mężczyzna zaproponował policjantom 1000 zł łapówki w zamian za puszczenie go wolno.

28-latek usłyszał już korupcyjne zarzuty

Policjanci z ogniwa patrolowo - interwencyjnego zostali wezwani przed jeden z bloków dzielnicy Zagórze, gdzie miało dojść do awantury. Jak się okazało na miejscu, jej sprawcą był nietrzeźwy mieszkaniec Sosnowca. Wobec upojenia alkoholowego i jego agresywnego zachowania, mundurowi podjęli decyzję o umieszczeniu go w izbie wytrzeźwień. W trakcie transportu 28-latek próbował przekonać policjantów, aby nie przewozili go do izby. Kiedy stróże prawa nie ulegali jego namowom, zaproponował im 1000 zł łapówki w zamian za puszczenie go wolno.

Pomimo pouczenia o tym, że już sama propozycja jest przestępstwem, młody mężczyzna nie rezygnował. Został zatrzymany. Usłyszał już korupcyjne zarzuty. Może mu grozić nawet 10 lat więzienia. 28-latek był już w przeszłości karany za różne przestępstwa.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.