Wiadomości z Sosnowca

125 drzew na 125-lecie Teatru Zagłębia

  • Dodano: 2022-03-30 10:00

W środę 6 kwietnia o godz. 15:45 z parkingu przy ul. Teatralnej wyruszy autokar, którym będą mogli zabrać się wszyscy, którzy zechcą wraz z ekipą Teatru Zagłębia posadzić drzewa w lesie w Sosnowcu-Maczkach.

Teatr Zagłębia posadzi drzewa

125 drzew na 125-lecie Teatru Zagłębia to proekologiczna inicjatywa będąca częścią uroczystych obchodów 125-lecia Teatru Zagłębia. W ten sposób pracownicy teatru zamierzają promować postawy obywatelskie przyjazne środowisku oraz politykę zrównoważonego rozwoju w miejskich ekosystemach. Sadzenie pamiątkowych drzew odbędzie się na terenie leśnictwa Maczki 6 kwietnia 2022 roku. Akcja zostanie przeprowadzona pod opieką leśników z Nadleśnictwa Siewierz, którzy wybrali gatunek drzew specjalnie na obchody jubileuszu – zespół Teatru Zagłębia posadzi dęby szypułkowe, będące symbolem długowieczności i trwałości. Akcja będzie również okazją do integracji pracowników teatru z jego widzami oraz miejskimi przyrodnikami.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Współorganizatorem wydarzenia jest Nadleśnictwo Siewierz. Patronat honorowy Prezydenta Miasta Sosnowca. Partnerem obchodów jubileuszu 125-lecia Teatru Zagłębia jest PKO Bank Polski.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również