Wiadomości z Sosnowca

125 drzew na 125-lecie Teatru Zagłębia

  • Dodano: 2022-03-30 10:00

W środę 6 kwietnia o godz. 15:45 z parkingu przy ul. Teatralnej wyruszy autokar, którym będą mogli zabrać się wszyscy, którzy zechcą wraz z ekipą Teatru Zagłębia posadzić drzewa w lesie w Sosnowcu-Maczkach.

Teatr Zagłębia posadzi drzewa

125 drzew na 125-lecie Teatru Zagłębia to proekologiczna inicjatywa będąca częścią uroczystych obchodów 125-lecia Teatru Zagłębia. W ten sposób pracownicy teatru zamierzają promować postawy obywatelskie przyjazne środowisku oraz politykę zrównoważonego rozwoju w miejskich ekosystemach. Sadzenie pamiątkowych drzew odbędzie się na terenie leśnictwa Maczki 6 kwietnia 2022 roku. Akcja zostanie przeprowadzona pod opieką leśników z Nadleśnictwa Siewierz, którzy wybrali gatunek drzew specjalnie na obchody jubileuszu – zespół Teatru Zagłębia posadzi dęby szypułkowe, będące symbolem długowieczności i trwałości. Akcja będzie również okazją do integracji pracowników teatru z jego widzami oraz miejskimi przyrodnikami.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Współorganizatorem wydarzenia jest Nadleśnictwo Siewierz. Patronat honorowy Prezydenta Miasta Sosnowca. Partnerem obchodów jubileuszu 125-lecia Teatru Zagłębia jest PKO Bank Polski.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.