Wiadomości z Sosnowca

Szpital św. Barbary dostał milion złotych od Ministerstwa Zdrowia. Trafi na OIOM

  • Dodano: 2021-06-07 08:00, aktualizacja: 2021-06-06 20:46

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala św. Barbary w Sosnowcu otrzymał od Ministerstwa Zdrowia milion złotych na zakup sprzętu i aparatury medycznej.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu otrzymał nagrodę od Ministerstwa Zdrowia za największą aktywność donacyjną w latach 2017-2019. Dzięki temu Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii placówki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Medycyny Transplantacyjnej otrzyma milion złotych dofinansowania na zakup sprzętu i aparatury medycznej.

Serdecznie dziękujemy za docenienie aktywności donacyjnej w Naszym Szpitalu, a tym samym za uznanie dużego wkładu zespołu koordynującego, który identyfikuje, kwalifikuje oraz sprawuje opiekę nad dawcami. Przyznane środki pozwolą nam na podniesienie jakości działań w obszarze medycyny transplantacyjnej – wyjaśnia Krzysztof Bestwina, dyrektor Szpitala św. Barbary w Sosnowcu.

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Szpitalu św. Barbary w Sosnowcu otrzyma nowy sprzęt. To efekt otrzymania miliona złotych od MZ

Na OIOM-ie WSS5 znajdzie się 19 nowych łóżek służących do intensywnego nadzoru medycznego o wartości łącznie 570 tysięcy złotych, przenośny aparat USG do wkłuć centralnych o wartości 100 tysięcy złotych, a także 11 zestawów dla stanowisk intensywnej terapii, czyli pompy strzykawkowe, pompy objętościowe i stacje dokujące.
 

Zakupiony ze środków Ministerstwa Zdrowia sprzęt pomoże w sprawowaniu jeszcze lepszej, bardziej nowoczesnej opieki nad pacjentem wymagającym stałego nadzoru – przekonuje dr n. med. Dorota Dudek-Dyczkowska, Kierownik Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Joanna ZegarlickaJoanna Zegarlicka
Źródło: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 im. św. Barbary

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również