Wiadomości z Sosnowca

Stracił panowanie nad samochodem i potrącił 80-latkę

  • Dodano: 2021-04-22 10:30

Sosnowieccy policjanci wykonywali czynności w związku z poważnym wypadkiem, do jakiego doszło przed godziną 13.00 na ulicy Orląt Lwowskich w Sosnowcu. Kierujący volkswagenem polo stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi, potrącając idącą chodnikiem pieszą. Badanie kierowcy wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu.

Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 13.00. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, poczynionych na miejscu zdarzenia, volkswagen jechał ulicą Orląt Lwowskich od strony Jaworzna w kierunku kościoła. Na wysokości skrzyżowania z ulicą Plażową najprawdopodobniej wykonywał manewr wymijania rowerzysty, podczas którego stracił panowanie nad pojazdem i wpadł na chodnik, potrącając idącą nim 80-letnią pieszą. Następnie auto przełamało bariery i wpadło w przestrzeń okalającą budynek, znacznie poniżej poziomu chodnika. Ranna, z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala. Badanie wykazało, że 53-latek ma w swoim organizmie ponad promil alkoholu.

Mężczyzna został zatrzymany

Pobrano od niego krew do badań, na podstawie których biegły wyda opinię. Wówczas będzie wiadomo, czy wersja przedstawiona przez kierującego, że pił alkohol już po zdarzeniu, polega na prawdzie. Na miejscu pracowali policjanci wraz z biegłym. Ponieważ konieczne było usunięcie uszkodzonego pojazdu z miejsca, w którym utknął, okresowo występowały tam utrudnienia w ruchu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również