Wiadomości z Sosnowca

Stanisław Janicki i inauguracja Seansów w Ogrodzie!

  • Dodano: 2021-05-12 10:15

Zagłębiowska Mediateka serdecznie zaprasza w piątek 21 maja 2021 o godz. 17.00 na spotkanie z legendą telewizji, prowadzącym kultowy już program „W starym kinie”, Stanisławem Janickim. Rozmowę poprowadzi Magdalena Boczkowska, a dodatkową atrakcją będzie prezentacja dwóch filmów: „Za winy niepopełnione – Eugeniusz Bodo” (1997) oraz „Konterfekty Króla Jegomości” (1983). Spotkanie zainauguruje nowy projekt Zagłębiowskiej Mediateki, czyli Seanse w Ogrodzie – cykliczne filmowe spotkania w plenerze, zaplanowane na cały sezon wiosenno-letni 2021 (szczegóły programu już wkrótce!).

Wstęp na spotkanie możliwy będzie tylko z bezpłatną wejściówką (50 wejściówek do odbioru w Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki – poziom I, w godz. otwarcia placówki). Jedna osoba może pobrać maksymalnie 2 wejściówki. W wyjątkowych sytuacjach dopuszczalne są rezerwacje telefoniczne wejściówek (nr tel. 574 480 779). 

Uczestnicy wydarzeń kulturalnych w Zagłębiowskiej Mediatece zobligowani są do:

  • dezynfekcji dłoni natychmiast po wejściu do obiektu oraz podczas opuszczania obiektu.
  • używania maseczki ochronnej zakrywającej usta i nos od momentu wejścia do opuszczenia terenu MBP.
  • okazania przy wejściu pobranej wcześniej z Informatorium wejściówki oraz wrzucenia do urny wypełnionego Oświadczenia z danymi potrzebnymi do kontaktu w razie potwierdzenia przypadku koronawirusa podczas imprezy. Formularze z oświadczeniem można otrzymać wraz z wejściówką w Informatorium lub pobrać ze strony www.biblioteka.sosnowiec.pl
  • zachowania dystansu 1,5 m podczas wejścia do obiektu, na korytarzach i w miejscach, w których organizowane są imprezy.

Stanisław Janicki (ur. 1933) – krytyk filmowy i historyk kina, pisarz, dziennikarz. W latach 1967–1999 był autorem cyklicznego programu TVP „W starym kinie”. Był także redaktorem miesięczników „Film” i „Kino”. Zawodowo związany był z Wytwórnią Filmów Oświatowych w Łodzi, Wytwórnią Filmów Poltel, Wydziałem RiTV Uniwersytetu Śląskiego oraz Szkołą Mediów Bielskiej Wyższej Szkoły Biznesu i Informatyki. Jest autorem audycji „Odeon Stanisława Janickiego” (RMF Classic) oraz programu „Seans w Iluzjonie” (Kino Polska). Scenarzysta i reżyser wielu filmów fabularnych i dokumentalnych. Został odznaczony m.in. Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” oraz Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Słówko o Seansach w Ogrodzie

Mamy fantastyczną wiadomość dla wszystkich miłośników i miłośniczek kina. Jesienią w Ogrodzie Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11 w Sosnowcu) pojawił się z dawna wyczekiwany ekran LED, dzięki któremu Zagłębiowska Mediateka będzie mogła organizować pokazy plenerowe w okresie wiosenno-letnim. Ekran i towarzyszący mu sprzęt (system nagłośnienia, kamera wizyjna itp.) zostały już drobiazgowo przetestowane, a pracownicy przeszkoleni, aby dostarczyć widzom jak najlepszych audiowizualnych wrażeń. Już wkrótce będziemy mogli się rozsiąść na wygodnych leżakach i razem obejrzeć wspaniałe filmy w naszym Ogrodzie. Zakup ekranu i sprzętu został sfinansowany z Budżetu Obywatelskiego (VI edycji) dzięki głosom czytelników Biblioteki i mieszkańców Sosnowca.

Stanisław Janicki i inauguracja Seansów w Ogrodzie!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również