Wiadomości z Sosnowca

Sosnowiec: Sytuacja szpitala mimo epidemii w miarę pod kontrolą

  • Dodano: 2020-11-02 09:30

Dynamicznie rosnący wskaźnik zakażeń paraliżuje pracę wielu placówek służby zdrowia.

Sytuacja ta przede wszystkim nie omija szpitali, które stoją na pierwszej linii frontu w walce z epidemią COVID-a19. W sosnowieckiej jednostce zostały wstrzymane przyjęcia na oddział ginekologiczno-położniczy. Lecz jak informują władze szpitala, sytuacja powinna się szybko zmienić.

Kilka dni temu wstrzymano przyjęcia na oddział ginekologiczno-położniczy Sosnowieckim Szpitalu Miejskim przy ul. Szpitalnej 1. Powodem takiej decyzji było skierowanie na kwarantannę części personelu oraz przede wszystkim troska o dobro pacjentek z dziećmi lub w ciąży. Z tego co informują władze szpitala, sytuacja szybko powinna się zmienić.

W poniedziałek przeprowadzone będą wymazy wśród tej części personelu i jeśli wyniki będą ujemne, a personel będzie mógł bez ryzyka kontaktować się z przyszłymi mamami i ich dziećmi – przyjęcia na oddział zostaną przywrócone – czytamy w komunikacie szpitala w portalu społecznościowym Facebook.

Co więcej, w szpitalu znajduje się tylko 12 tzw. łóżek covidowych, a leczonych jest 17 pacjentów zakażonych SARS-COV2. W związku z dynamicznie rosnącą liczbą zakażeń w mieście, przygotowanych zostanie kolejnych 20 miejsc. Wielu zarzuca polskiej służbie zdrowia, że nie chce leczyć pacjentów z innymi dolegliwościami niż COVID-19. Do pracy jednostki z Sosnowca jednak nie można mieć większych zastrzeżeń, bo mimo epidemii 

(...) By pomóc chorym niecovidowym nasz oddział wewnętrzny nie został przekształcony i wciąż leczy chorych niezakażonych – czytamy dalej w komunikacie. 

Na koniec dodajmy, że w sosnowieckim szpitalu działają trzy odrębne izby przyjęć: jedna przyjmuje pacjentów niezakażonych SARS-COV2, druga tych u których COVID-19 stwierdzono lub jest duże prawdopodobieństwo, że są chory oraz trzecia całkowicie odizolowana dla pacjentek oddziału ginekologiczno-położniczego.

Dziękujemy za Państwa zrozumienie i wsparcie.  Robimy wszystko, by w tych trudnych czasach zagwarantować bezpieczeństwo wszystkim naszym pacjentom i personelowi. Dbajmy o siebie nawzajem. – czytamy na końcu komunikatu wydanego przez Sosnowiecki Szpital Miejski.  


Źródło: TVS

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również