Wiadomości z Sosnowca

Znany jest potencjalny wykonawca przebudowy torowiska

  • Dodano: 2020-11-02 08:15, aktualizacja: 2020-11-02 12:00

Tramwaje Śląskie zakończyły ocenę ofert i ogłosiły nazwę wykonawcy, któremu chcą powierzyć przebudowę torowiska wzdłuż ulicy 1 Maja oraz Andersa w Sosnowcu.

W postępowaniu wpłynęło aż 10 ofert, zaczynających się od 34,6 mln zł, a kończących na 44,9 mln zł

Najkorzystniejszą złożyło Przedsiębiorstwo Inżynieryjnych Robót Kolejowych TOR-KRAK Sp. z o.o. Firma z Krakowa chce wykonać inwestycję za 34 566 236 zł.

Przebudowa dotyczy 6 kilometrów torów: od ronda Zagłębia Dąbrowskiego do ronda u zbiegu ulicy Andersa i 11 listopada. Planowane prace będą obejmowały całą infrastrukturę, wymienione zostanie również torowisko przecinające rondo Ludwik (1 Maja/Mikołajczyka/Andersa/Narutowicza). Poprawi się też jakość obsługi pasażerów, ponieważ prace będą dotyczyły przebudowy 14 peronów. Zainstalowane zostaną nowe słupy wraz z trakcją elektryczną. Ponadto tramwaje zadbają o remonty przejazdów, zarówno tych prowadzących do indywidualnych domów, jak i osiedli. Uzupełniony zostanie system dróg rowerowych.

- Krok po kroku, na terenie naszego miasta, zmienia się gruntownie cała infrastruktura tramwajowa. Właśnie ta forma komunikacji będzie szkieletem w trwających pracach nad zmianą połączeń komunikacji publicznej w Sosnowcu – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

To nie koniec planów spółki w Sosnowcu. Właściwie zakończyły się prace wzdłuż ulicy Będzińskiej. W Zagórzu z kolei ruszyły pierwsze roboty przy budowie pierwszej od 38 lat nowej linii tramwajowej w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.  

– Trzeba pamiętać, że za moment podpisana zostanie umowa na remont torowiska w ulicy Małachowskiego, a przed nami jeszcze niezwykle ważna inwestycja, czyli wymiana torów wraz z częściową dobudową drugiego toru wzdłuż ulicy Wojska Polskiego – dodaje prezydent Sosnowca.

Zanim podpisana zostanie umowa na remont torowiska wzdłuż 1 Maja i Andersa, pozostali oferenci mają jeszcze 10 dni na ewentualne odwołania. Prace powinny zakończyć się po 22 miesiącach od daty podpisania umowy.

Znany jest potencjalny wykonawca przebudowy torowiska

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również