Wiadomości z Sosnowca

Sosnowiec: Śmiertelny wypadek w dzielnicy Wawel!

  • Dodano: 2020-12-18 07:00, aktualizacja: 2020-12-18 05:13

Sosnowieccy policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego potrącenia pieszej przez koparkę, do jakiego doszło na przedłużeniu ulicy Barbary, tuż przy placu przez kościołem Świętej Barbary w Sosnowcu. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, do zdarzenia doszło w trakcie, gdy operator maszyny wykonywał manewr cofania.

71-letnia kobieta niestety zginęła na miejscu

Policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku około godziny 9.45. Na miejscu, pod okiem prokuratora, mundurowi wykonali z udziałem biegłego wszystkie niezbędne czynności. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, na przedłużeniu ulicy Barbary, w miejscu bezpośrednio sąsiadującym z placem przed kościołem pw św. Barbary, 71-letnia kobieta przechodziła w miejscu, gdzie operator koparki prowadził prace. Do potrącenia doszło najprawdopodobniej w momencie wykonywania przez niego manewru cofania. Niestety, mieszkanka Sosnowca poniosła śmierć na miejscu. Operator koparki był trzeźwy. Policjanci prowadzić będą teraz postępowanie, w którym wyjaśnione zostaną wszystkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Po raz kolejny apelujemy o szczególną ostrożność zarówno do kierujących jak i pieszych. W przedświątecznym rozgardiaszu wszyscy bardzo się spieszymy, a jak widać, do tragedii wystarczyć może dosłownie sekunda

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.