Wiadomości z Sosnowca

Sosnowiec: Sąd wydał wyrok w sprawie morderstwa 11-letniego Sebastiana

  • Dodano: 2023-02-15 12:30

Sąd Okręgowy w Sosnowcu wydał właśnie wyrok w głośnej sprawie zamordowania 11-letniego Sebastiana z Katowic. Sprawca usłyszał wyrok dożywotniego pozbawienia wolności. 

Zabójstwo 11-letniego Sebastiana z Katowic

Makabryczna zbrodnia wydarzyła się 22 maja 2021 roku. W katowickiej dzielnicy Dąbrówka Mała zaginął 11-letni Sebastian. Chłopiec nie wrócił do domu po zabawie na placu zabaw. Mama chłopca powiadomiła policję. Po sprawdzeniu nagrań monitoringu, następnego dnia namierzono właściciela samochodu, który znajdował się w pobliżu placu zabaw. Właścicielem pojazdu okazał się 41-letni mieszkaniec Sosnowca - Tomasz M. Mężczyzna przyznał się do uprowadzenia i zabójstwa 11-letniego chłopca oraz wskazał miejsce ukrycia zwłok. Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci chłopca było uduszenie.

Tomasz M. już w 2008 roku porwał chłopca w Siemianowicach Śląskich. Zrobił mu nagie zdjęcia i wypuścił. W związku z tą sprawą został skazany na dwa lata więzienia w zawieszaniu na pięć lat. Mężczyzna od 2018 roku ma zakaz zbliżania się do rodziny z powodu znęcania się nad żoną.

Sąd ogłosił wyrok w sprawie Tomasza M. Jest on nieprawomocny

W środę 15 lutego Sąd Okręgowy w Sosnowcu wymierzył Tomaszowi M. karę dożywotniego pozbawienia wolności. Mężczyzna będzie mógł ubiegać się o warunkowe zwolnienie z więzienia najwcześniej po 30 latach odbywania kary. Wyrok jest nieprawomocny. Proces M. toczył się z wyłączeniem jawności ze względu na charakter sprawy i dobro pokrzywdzonych. Również ustne uzasadnienie wyroku sędzia wygłosiła za zamkniętymi drzwiami. 

Mężczyzna odpowiadał łącznie za siedem przestępstw. Dwa z siedmiu zarzucanych M. przestępstw dotyczyły Sebastiana - jedno z nich to zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem, drugiego zarzutu prokuratura nie ujawnia, tłumacząc to dobrem postępowania. Trzeci zarzut dotyczył przestępstwa seksualnego na szkodę innego dziecka. 

Na początku 2022 r. prokuratura przekazała informację o postawieniu podejrzanemu czterech kolejnych zarzutów. Dotyczyły one dwóch czynów o charakterze pedofilskim na szkodę kolejnego małoletniego poniżej 15 lat. Dwa ostatnie są natomiast związane pornografią dziecięcą znalezioną na jego komputerze.

W maju br. biegli przekazali opinię po kilkutygodniowej obserwacji psychiatrycznej oskarżonego Tomasza M. Mężczyzna został uznany za poczytalnego w chwili zabójstwa 11-letniego Sebastiana i innych popełnionych przestępstw.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również