Wiadomości z Sosnowca

Sosnowiec: Największe przejście podziemne w Zagórzu do remontu

  • Dodano: 2020-05-15 13:15

W Sosnowcu kończy się przebudowa przejść podziemnych. Dopełnieniem zmian będzie remont największego i najpopularniejszego przejścia w Zagórzu.

Umowa w tej sprawie właśnie została podpisana

Znajdujące się przy rondzie im. Jacka Siemieńskiego u zbiegu ulic Braci Mieroszewskich, Długosza i Dmowskiego przejście podziemne jest jednym z trzech w Zagórzu. Wzorem rozwiązań zastosowanych w przypadku już remontowanych tego typu obiektów, zostaną zamontowane  platformy przystosowane do przewozu osób z niepełnosprawnościami, w tym na wózkach inwalidzkich, pojawi się również monitoring i głośniki do bezpośredniej komunikacji, a także oznaczenia w języku Braille'a, które ułatwią przemieszczanie się osobom niedowidzącym i niewidomym.

Wyłoniony w przetargu wykonawca (Silesia Invest z Gliwic) zrealizuje zadanie na zasadzie „zaprojektuj i wybuduj”. Warta 884 tys. zł modernizacja powinna zakończyć się w kwietniu 2021 roku.

Już poza zakresem prac Miejski Zakład Usług Komunalnych zadba o zmianę niewielkiego skweru  znajdującego się pomiędzy wyjściem z przejścia a przystankiem autobusowym w kierunku Niwki. Tu na nowo zostanie zaaranżowana zieleń. Podobnie będzie w przypadku mniejszego placyku, który znajduje się obok przystanku w kierunku Dąbrowy Górniczej.

Sosnowiec: Największe przejście podziemne w Zagórzu do remontu

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.