Wiadomości z Sosnowca

Seryjny włamywacz zatrzymany

  • Dodano: 2018-07-20 09:00

Sosnowieccy policjanci działając wspólnie z mundurowymi z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach zatrzymali seryjnego włamywacza.

Namierzyli mężczyznę niedługo po tym, jak w gwarne popołudnie w centrum miasta włamał się do jednej z agencji pocztowych. 22-latek może trafić do więzienia nawet na 10 lat.

Policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednej z nieczynnych już o tej porze agencji pocztowych w centrum miasta, uruchomił się alarm. Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce, gdzie jak się okazało doszło do włamania. Już po wstępnych ustaleniach i analizie zapisu monitoringu policjanci wiedzieli, kto jest sprawcą. Rozpoznali doskonale im znanego 22-letniego mieszkańca Sosnowca. Dyżurny jednostki nadał komunikat do wszystkich patroli i już po chwili policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach pełniący służbę na ulicach naszego miasta wypatrzyli tego mężczyznę na skwerze w pobliżu miejsca zdarzenia. Włamywacz został zatrzymany, a w toku dalszych czynności okazało się, że ma na swoim koncie więcej czynów tego typu. Śledczy wykazali, że odpowiada m. in za włamanie do samochodu, kontenera używanego przez firmę budowlaną, z którego dokonał kradzieży elektronarzędzi, a także do jednej z piwnic w centrum miasta oraz do jednej z sosnowieckich cukierni. Łącznie 22-latkowi postawiono 5 zarzutów dokonania włamań. Prokurator objął go policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwa może trafić do więzienia na 10 lat.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.