Wiadomości z Sosnowca

Pora na wiadukt na Wojska Polskiego

  • Dodano: 2021-05-18 09:15

Kolejny wiadukt będzie odmieniony. Miasto właśnie rozpisało przetarg na przebudowę obiektu na ulicy Wojska Polskiego.

Wiadukt na Wojska Polskiego zostanie przebudowany, a w zasadzie wybudowany od nowa. Przetarg obejmuje rozbiórkę istniejącego obiektu i budowę całkowicie nowego - osobno dla części drogowej i tramwajowej.

Całość ma być zwieńczona stalowymi przęsłami w kształcie łuku.

- Liczyliśmy, że część funduszy otrzymamy z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, jednak ich rozdział pozostawił wiele do życzenia. Mimo to, chcemy tę inwestycję przeprowadzić, ale jednocześnie będziemy szukali środków zewnętrznych - mówi prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

De facto na ulicy Wojska Polskiego powstaną dwa wiadukty - pod jezdnią i torowiskiem. Na części drogowej powstanie jezdnia oraz ciąg pieszo-rowerowy. Trasa tramwajowa będzie za to dwutorowa.

Czas na składanie ofert trwa do 10 czerwca. Po otwarciu ofert planowana jest dwustopniowa aukcja elektroniczna. Ewentualny zwycięzca będzie miał 24 miesiące na wykonanie prac.

Google NewsSubskrybuj Sosnowiecki.pl z Google News

Komentarze (1)    dodaj »

  • Ciocim

    Szanowny panie Prezydencie. Nie mając uznania w oczach "rządowych' pozostaje nam liczyć na środki finansowe które Polska uzyska z Unii Europejskiej.. No i ponownie "rząd" będzie się rozprawiał z otrzymanymi funduszami. Ale tym razem się nie damy i "chwycimy za podgardle". Sosnowiec MUSI być dostrzeżony i akceptowany.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również