Wiadomości z Sosnowca

Pokaz mody "Szarm & Szyk"

  • Dodano: 2019-06-14 07:45, aktualizacja: 2019-06-14 08:51

Uczniowie Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru zaprezentowali kolekcję „Szarm & Szyk” podczas tegorocznego Święta Szkoły.

12 czerwca 2019 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu Grota- Roweckiego 64, w ramach corocznego Święta Szkoły, uczniowie Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru oraz Branżowej Szkoły I Stopnia przedstawili w formie pokazu mody prezentację artystyczną pt. „Szarm & Szyk”. Swoje prace zaprezentowała młodzież z pierwszych, drugich oraz trzecich klas. To wyjątkowe wydarzenie modowe od lat gromadzi sympatyków szkoły, entuzjastów mody oraz wszystkich, którzy poszukują własnej ścieżki rozwoju. Tak było i tym razem.

Inspiracją dla twórców kolekcji „Szarm & Szyk” była tęsknota za wiktoriańską Anglią i ogólnie pojętym angielskim szykiem

Obszerna kolekcja projektów modowych, licząca 27 modeli, została utrzymana w palecie barw jesieni: brązu, szarości, nasyconych czerwieni. Szerokie, długie spódnice zostały zestawione z białymi bluzkami, garniturowe spodnie z wytwornymi kamizelkami. Nie zabrakło czarnych, prostych sukni, które od zawsze kojarzą się z elegancją. W ciekawy sposób zostały wykorzystane metalowe guziki, które połączono w fantazyjne kompozycje biżuteryjne. Na głowach modelek można było dostrzec nowoczesne rozwiązania fryzjerskie, tym razem były to kapelusze upięte z włosów, ozdobione wysmakowanymi kompozycjami kwiatowymi. Podczas tegorocznego Święta Szkoły swoją premierę miała także kolekcja „Autorska” przygotowana przez ucznia II klasy technikum - Konrada Czecha we współpracy z pracodawcą - czeladzką firmą Vesta.

Znalazły się tutaj stroje codzienne, balowe, a także kompozycje patchworkowe.Uczeń tworząc kolekcję zastosował ciekawe połączenia tkanin o różnej strukturze i fakturze. Konsultantką artystyczną wszystkich projektów modowych była Natasza Pavluchenko, światowej sławy projektantka, współpracująca z sosnowiecką Szkołą Mody od 2018 roku. W jej imieniu list gratulacyjny odczytała Paulina Biszta.

Gościem specjalnym był Jerzy Antkowiak - wybitny kreator, legendarny twórca Mody Polskiej, przyjaciel szkoły, który tegoroczną kolekcje nazwał „niezwykłą poezją”.

Wszyscy zgromadzeni byli pod ogromnym wrażeniem talentu i profesjonalizmu uczniów. Zaprezentowane kolekcje zyskały także uznanie w oczach pracodawców, którzy od lat z dużym zainteresowaniem, śledzą poczynania uczniów. 

Tegoroczne ŚWIĘTO SZKOŁY po raz kolejny potwierdziło, że talent najlepiej dojrzewa tam, gdzie pasja, pracowitość i umiejętności wzajemnie uzupełniają się, czyli w Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również