Podium dla karateków z sosnowieckiego klubu. Poznaj laureatów!

• Dodano: 2023-03-16 06:30, aktualizacja: 2023-03-15 19:17

Zawodnicy Sosnowieckiego Klubu Karate znowu na podium.

Kolejne sportowe sukcesy

Licząca 15 osób kadra SKK wystartowała w Mistrzostwach Makroregionu Śląskiego i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Karate Kyokushin w Katowicach.

W zawodach wzięło udział 297 zawodników z 40 klubów. Zawodnicy SKK zdobyli łącznie 7 medali. Złoto w kata juniorek i srebro w kumite juniorek -60kg wywalczyła Florentyna Dadzibug, srebro w kumite juniorek młodszych -55kg zdobyła Hanna Pawlak, a srebrny medal w kumite juniorów -65kg wywalczył Igor Pluta.

Brązowe medale zdobyli: w kategorii kumite juniorek -55kg Olena Taczała, w kategorii kumite seniorek +65kg Julia Jaruga oraz w kategorii kumite masters +85kg Maciej Polok. Do rundy finałowej w kata przeszli – na miejscu 4 w kategorii juniorek młodszych Hanna Pawlak, na miejscu 5 w kategorii juniorek Olena Taczała, na miejscu 7 w kategorii juniorów Igor Pluta. Do 1/8 finału w kumite dostali się : Gabriela Zielińska, Helena Bachleda-Księdzularz, Iwo Wójtowicz, Maciej Machura. Klub reprezentowali również Magdalena Cieślik, Nikola Sadowska, Oliwia Woźniczko, Krzysztof Buczkowski i Mariusz Zieliński. W roli sędziów wystąpili shihan Eugeniusz Dadzibug oraz sensei Jarosław Pieszka.