Wiadomości z Sosnowca

Początek modernizacji sieci T-Mobile w rejonie Sosnowca

  • Dodano: 2013-07-22 16:45
W trzech miastach leżących w województwie śląskim - Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza i Jaworzno -  rozpocznie się modernizacja, dzięki której mieszkańcy będą mogli korzystać z najwyższej jakości usług oferowanych przez T-Mobile. Termin rozpoczęcia pierwszych prac w rejonie przypada na 22 lipca 2013 roku.
 
Prace modernizacyjne mają na celu zapewnienie klientom T-Mobile najwyższej jakości świadczonych usług, na które składa się lepszy zasięg, większa pojemność sieci oraz szybsza transmisja danych. Efekty prowadzonej modernizacji będą szczególnie widoczne przy korzystaniu z usług wewnątrz budynku. Podczas modernizacji dotychczasowe rozwiązania zostaną zastąpione najnowocześniejszym sprzętem oraz technologią dostępną na rynku. Ulegnie zwiększeniu także liczba stacji bazowych sieci 2G o ponad 50% ze 100 do 151. Imponujący wzrost zostanie odnotowany w przypadku sieci 3G, liczba stacji zwiększy się o 140% z 60 do aż 144.
 
Rejon Sosnowca, Dąbrowy Górniczej oraz Jaworzna został podzielony na pięć obszarów roboczych. Pierwszym rejonem, na którym rozpoczną się pracę jest Jaworzno – Chrzanów. Kolejne to Sosnowiec Centrum – 05.08 2013, Będzin – Siewierz – 12.08.2013, Olkusz – 21.10.2013. Natomiast ostatnim obszarem, który będzie objęty modernizacją jest Dąbrowa Górnicza – Bukowo, gdzie prace rozpoczną się 28.10.2013. Na każdym terenie prace będą przebiegać według takiego samego schematu: wymiana sprzętu, konsolidacja stacji, optymalizacja, weryfikacja oraz akceptacja. Szacowany czas trwania modernizacji na każdym z obszarów to około sześć tygodni.
 
Po zakończeniu modernizacji mieszkańcy odczują wyraźną zmianę w poprawie jakości usług oferowanych przez T-Mobile. Testy przeprowadzone na terenach, gdzie odbyła się już modernizacja potwierdzają założenia. Wynika z nich również, że średnia prędkość transmisji danych wzrosła tam nawet kilkakrotnie. Z końcem drugiego kwartału modernizacją zostało objęte ponad 60% kraju, na której zamieszkuje około 50% populacji. W następnym kwartale prace zostaną zakończone na kolejnych 10% powierzchni.
 
Dla potrzeb projektu terytorium całego kraju podzielono na „klastry”, czyli obszary na których będą prowadzone prace. T-Mobile tak przeprowadza modernizację, aby zminimalizować możliwość wystąpienia trudności w korzystaniu z sieci. Zgodnie z tym założeniem, prace będą realizowane w nocy oraz w godzinach najmniejszego zapotrzebowania na usługi telekomunikacyjne na danym terenie. Podczas wymiany sprzętu każda ze stacji należących do T-Mobile zostanie wyłączona maksymalnie na trzy godziny (w tym czasie połączenia klientów będą obsługiwane przez stacje sąsiednie). Po zakończeniu prac nad wymianą wszystkich nadajników na nowe, sieć będzie poddana optymalizacji. W tym czasie na terenie kastra mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w dostępie do usług. Po tej procedurze abonenci będą mogli korzystać z dostępu do najlepszej i najnowocześniejszej sieci telekomunikacyjnej w kraju.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.