Wiadomości z Sosnowca

Pijani wandale zniszczyli 3 samochody

  • Dodano: 2019-07-12 06:45, aktualizacja: 2019-07-12 07:18

Pourywane lusterka, wybita przednia szyba, liczne wgniecenia karoserii, to skutki działań trzech pijanych wandali.

Mężczyźni w nocy z niedzieli na poniedziałek uszkodzili 3 samochody zaparkowane przy ulicy Torfowej. Sprawcy po kilku minutach zostali ustaleni i zatrzymani przez sosnowieckich policjantów Wydziału Prewencji. Grozi im kara 5 lat więzienia.

Z niedzieli na poniedziałek oficer dyżurny został powiadomiony przez mieszkańca Sosnowca, że trzech lub czterech młodych mężczyzn idąc ulicą Torfową w Sosnowcu niszcząc zaparkowane przy jezdni samochody. Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji, który podjąć interwencję wobec idącego o godzinie 3.00 w nocy młodego mężczyzny. W skutek podjętych czynności sosnowieccy funkcjonariusze Wydziału Prewencji ustalili personalia trzech mieszkańców Sosnowca, których następnie zatrzymano zaskoczonych w swoich miejscach zamieszkania. Dalszą część nocy zuchwali wandale spędzili w policyjnym areszcie. Mężczyźni niebawem staną przed sądem, grozi im kara 5 lat więzienia

To kolejna zasługująca na uznanie reakcja wpisująca się założenie kampanii „Nie reagujesz-akceptujesz”. Dzięki informacji mieszkańca o tym zdarzeniu policjanci mogli szybko zareagować.

Policja dziękuje zgłaszającemu za czujność i szybką reakcję. Pamiętajmy, że nie reagując na przestępstwa, dajemy przyzwolenie na ich popełnianie. Szanse na zatrzymanie potencjalnych przestępców są dużo większe przy współpracy mieszkańców z policją. 

Dlatego apelujemy do wszystkich osób, które są świadkami przestępstw, by nie pozostawali obojętni i informowali o nich policjantów.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.