Wiadomości z Sosnowca

Od 1 stycznia 2020 nowe stawki za wywóz śmieci

 • Dodano: 2019-11-15 08:30, aktualizacja: 2019-11-12 13:01

17 złoty za odpady segregowane i 34 złote za niesegregowane.

Takie stawki za wywóz śmieci będą obowiązywały w naszym mieście od 1 stycznia 2020 roku.

Podczas sesji Rady Miejskiej uchwałę w tej sprawie podjęli radni

Przypomnijmy, że od 1 stycznia 2019 w mieście obowiązuje nowy system segregacji śmieci.

W domach mamy po minimum pięć koszy. Nie jest to wymysł miasta, bo naszym zdaniem doskonale sprawdził się system pojemników, który działał do końca 2018 roku. Niestety Ministerstwo Środowiska nie uwzględniło naszych uwag i propozycji, które kierowaliśmy do odpowiednich organów. Docelowo wszyscy mają się do nowego systemu dostosować czy się to komuś podoba, czy nie – podkreśla prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

Warto w tym miejscu podkreślić, że w Sosnowcu odbiór śmieci będzie droższy, ale jednocześnie jeden z tańszych w regionie.

Większość miast, które segregację odpadów już zmieniły, musi się borykać z wieloma problemami. Wzrastają ceny prądu, koszty pracy, a także narzucona miastom opłata śmieciowa, która od 1 stycznia 2020 roku wzrośnie z 170 do 270 zł za tonę składowanych odpadów. Wiele sąsiednich miast już w połowie tego roku zdecydowała się na podniesienie opłat. W ościennych miastach koszt wynosi od 17,5 do 22 złotych za odpłaty segregowane. Niesegregowane to z kolei kwoty rzędu 35-43 zł. Przed trudną decyzją stoją także inne miasta w regionie – dodaje prezydent Sosnowca.

Arkadiusz Chęciński zapowiada jednocześnie uszczelnienie sytemu. - Płacimy często za nieuczciwych, ale obiecuję, że tym też się zajmiemy. Chcemy aby sosnowiczanie płacili za siebie, a nie za tych, którzy chcą być cwaniakami – mówi prezydent Sosnowca.

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • Klaudia

  SLD jako sojusznik braci za wschodniej granicy musi zadbać o interes Ukraińców i Rosjan nic więc dziwnego że genialny pomysł z naliczaniem opłat za śmieci mają gdzieś a mieszkańcy Sosnowca niech dalej płacą za ich śmieci.

 • Obywatel

  Ul Kukulek !!!!! Dziura na dziurze!!!!

 • Stanisław

  Te śmieci to super biznes. Mieszkańcy posegregują i jeszcze za to zapłacą. A Radni znów podniosą opłaty przecież z czegoś muszą mieć kasę na premie prawda. Jak już wybrali to niech czuja. ALE POTĘŻNYM SMOGIEM SIĘ ZAJĄĆ O NIE TO ZA TRUDNE.TYLKO JA NIE PALE W PIECU I WDYCHAM. BEZ SADU Z UM SIE NIE OBEJDZIE. CZEKAM CO TO TEN Z SLD ZROBI BO OBIECYWAŁ.

 • jacek

  to ja ci powiem co LSD zrobiło wcześniej wynegocjowali taką cenę z kacapami na gaz że tysiące kotłów gazowych wylądowało na złomie mój miał 2 lata

 • Jacek

  To pan Pawlak wynegocjował,nie SLD!

 • Andrzej Biały

  Co robi Rada Miasta - kiedy wreszcie zaczną sprzątać ul. Dąbrowskiego - od 3 lat nie widziałem żadnej ekipy porządkowej - płacimy podatki - kiedy odpowiednie służby wezmą się do pracy ?.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.