Wiadomości z Sosnowca

O Funduszach Europejskich w regionie (prawie) wszystko

  • Dodano: 2011-11-17 08:45, aktualizacja: 2011-11-30 10:48

W dniach 21-25 listopada br. odbędą się Targi Funduszy Europejskich - cykl konferencji i wydarzeń promujących Fundusze Europejskie w województwie śląskim.

W tegorocznej, piątej edycji główny nacisk położony zostanie na prezentację dobrych praktyk - inwestycji, które udało się zrealizować w obecnym podziale środków europejskich 2007-2013. Sporo uwagi poświęcone zostanie także dyskusji dotyczącej przyszłego okresu programowania 2014-2020.

Szczególną atrakcję stanowi fakt, że konferencje będą odbywać się w miejscach, które powstały lub zostały odnowione przy wsparciu ze środków unijnych.

Po raz pierwszy w historii targów odbędzie się również konferencja poświęcona Europejskiej Współpracy Terytorialnej w województwie śląskim.

Z myślą o młodzieży przygotowano konkursy popularyzujące wiedzę w zakresie Funduszy Europejskich. Będzie to eurodyktando, test wiedzy w ramach projektu „Ruszaj Po eurO" oraz konkurs plastyczny „Moja wieś w Europie".

Organizatorem targów jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Udział w konferencjach targowych jest bezpłatny. Organizator zapewnia transport z Katowic do miejsc poszczególnych konferencji (liczba miejsc ograniczona).

 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również