Wiadomości z Sosnowca

Kubuś z Sosnowca ma za sobą 8 chemioterapii! Potrzebny jest milion złotych

  • Dodano: 2019-11-07 12:00

Tuż przed czwartymi urodzinami zaczął gorączkować i bolał go brzuch.

Po badaniach okazało się, że Kubuś Michalak z Sosnowca cierpi na nowotwór złośliwy – z przerzutami do węzłów chłonnych, wątroby oraz szpiku.

TOP 5 Silesia Flesz: Wyśmiewamy Sosnowiec, a puma grasuje!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

To jest to najgorsze studium, ale walczymy – od 8 lipca jesteśmy cały czas pod cyklem chemioterapii – tak że staramy się bardzo walczyć – mówi Aleksandra Michalak, mama Kubusia.

Chłopiec jest po ośmiu cyklach chemioterapii, przed nimi wycięcie guza – być może we Wrocławiu. Przed Kubą jeszcze m.in. autoprzeszczep i radioterapia. Chłopiec w ciężkiej chorobie zachowuje pogodę ducha i wciąż marzy.

Chcę zostać policjantem, bo lubię nim być – mówi Kubuś Michalak, który cierpi na nowotwór złośliwy.

Część leczenia 4-letniego Kubusia kosztuje milion złotych. Od kilku miesięcy zbierane są na ten cel pieniądze. Panią Olę i jej synka wspierają przyjaciele i rodzina.

-To jest to najgorsze studium, ale walczymy - od 8 lipca jesteśmy cały czas pod cyklem chemioterapii – tak że staramy się bardzo walczyć - mówi Aleksandra Michalak, mama Kubusia

-To jest to najgorsze studium, ale walczymy – od 8 lipca jesteśmy cały czas pod cyklem chemioterapii – tak że staramy się bardzo walczyć – mówi Aleksandra Michalak, mama Kubusia

Ola przeszła to bardzo źle. Już wiadomo, że po miesiącu jest coraz lepiej. Poukładała to sobie w swojej główce. Oni są naprawdę bardzo dzielni – mówi Pamela Wawryk, przyjaciółka rodziny.

Na leczenie dziecka potrzebne są nie tylko siły i ogromna wiara, ale i pieniądze, które zwiększą szansę na pokonanie nowotworu. Niestety ostatni etap leczenia nie jest refundowany i niezbędną kwotę pani Ola musi pozyskać sama.

https://www.siepomaga.pl/kubus-michalak

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Ana

    Jak końcowy etap może być nierefundowany????!!!!!! Takie w naszym kraju właśnie jest "leczenie" raka, marne, starodawne, skazujące pacjenta na powolne konanie... tragedia...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.