Wiadomości z Sosnowca

Katował 17-miesięczne dziecko i jego matkę. Drastyczne sceny w Sosnowcu

  • Dodano: 2020-06-10 16:15

Sosnowieccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który znęcał się nad 17-miesięcznym dzieckiem swojej konkubiny. To, że dziecko jest pobite, mundurowi zauważyli w trakcie interwencji.

Wieczór zbrodni z serialem „Prawo i Porządek” w TVS

Sosnowieccy policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z bloków w dzielnicy Pogoń. Zgłaszającym był 48-letni mężczyzna, którego syn, przebywający w jego mieszkaniu, po awanturze nie chciał wpuścić do środka. Zgłaszający mężczyzna podejrzewał, że po jego wyjściu, mogło tam dojść do pewnych drastycznych wydarzeń. Mundurowi natychmiast poszli do wskazanego mieszkania.

26-latek na początku nikogo nie chciał wpuścić, jednak kiedy osoby obecne wraz z nim zrozumiały, że policjanci nie zrezygnują, brat agresora otworzył drzwi. W środku mundurowi zastali nietrzeźwego sprawcę awantury, oraz jego brata ze swoją konkubiną. Kobieta trzymała na rękach malutkie dziecko, które miało obrażenia na twarzy – widoczne były sińce i zaschnięta krew. Policjanci natychmiast wezwali na miejsce służby medyczne, które otoczyły malca opieką.

Okazało się, że matka dziecka, również pobita przez agresora, uciekła z mieszkania chwilę wcześniej. Sprawca został zatrzymany. W jego organizmie było blisko promil alkoholu. W trakcie dalszych czynności policjanci znaleźli w mieszkaniu również należące do zatrzymanego narkotyki. Prokurator, po analizie materiału dowodowego zgromadzonego przez śledczych, zdecydował o przedstawieniu 26-latkowi zarzutów znęcania się, w tym nad osobą nieporadną. Za to przestępstwo może on trafić do więzienia nawet na 8 lat. Podejrzany odpowie również za posiadanie narkotyków. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.