Wiadomości z Sosnowca

IV miejsce niwczan

  • Dodano: 2011-02-16 10:30, aktualizacja: 2011-02-16 11:39

W rozgrywanych w niedzielę 13 lutego finałach XVI Halowych Mistrzostw Zagłębia Dąbrowskiego w Piłce Nożnej im. Włodzimierza Mazura niwczanie zajęli czwarte miejsce. Zwycięstwo odniosła drużyna Zagłębia Sosnowiec, która pokonała w finale Strażaka Mierzęcice 6:5.

Niwczanie rozpoczęli mistrzostwa bardzo dobrze, jako jedyna drużyna zwyciężyła wszystkie mecze grupowe i z kompletem punktów czekała na swojego przeciwnika w dalszej rywalizacji.

W pierwszym meczu grupowym podopieczni Dariusza Wrony zmierzyli się z drużyną MCKS Czeladź, z którą wygrali pewnie 4:2. Bramki dla biało-zielonych zdobyli: Bartłomiej Ślufcik, Mariusz Ludwiczek oraz dwie Jakub Stefański. Dla ekipy z Czeladzi dwoma celnymi strzałami popisał się Artur Powroźnik.

W drugim meczu nasi piłkarze znokautowali swojego ligowego przeciwnika, Unię Ząbkowice 6:3, choć po pierwszych dwóch minutach, po strzałach Łukasza Nadolnego i Piotra Zarychty, to Unia prowadziła, jednak niwczanie szybko wzięli się do odrabiania strat i po strzałach Damiana Sokołowskiego, Marcina Długaja, dwukrotnie Jakuba Stefańskiego i Mariusza Ludwiczka pewnie wygrali to spotkanie. Trzecią bramkę dla Unii zdobył ponownie Łukasz Zarychta.

Po meczach grupowych AKS Niwka Sosnowiec jako jedyny zespół w turnieju zdobył komplet punktów i tylko czekał na ostateczne wyniki w grupie pierwszej, w której najlepszym zespołem okazał się być A-klasowy Strażak Mierzęcice, co oznaczało, że w meczu półfinałowym zmierzymy się z Zagłębiem Sosnowiec, które w swojej grupie zajęło miejsce drugie.

Półfinałowy mecz Zagłębiem był jednym z najlepszych spotkań tego turnieju. Były emocje, walka, a nawet minutowe wykluczenia dla zawodników obu drużyn. Rozpoczęliśmy świetnie, jednak dwubramkowe prowadzenie szybko odrobili gospodarze, którzy ostatecznie wygrali z nami 4:3. Bramki dla niwczan zdobyli: dwukrotnie Mariusz Czapla oraz Wojciech Stanowski. Dla II-ligowca z kolei: Michał Cyganek, Michał Grunt, Radosław Piętka i Piotr Bochenek.

Po porażce z najlepszą drużyną w regionie na pocieszenie został nam mecz o trzecie miejsce, w którym ponownie zagraliśmy z ekipą MCKS-u Czeladź. Spotkanie to niestety przegraliśmy 0:2, po bramkach Mateusza Wieczorka i Artura Powroźnika, zajmując ostatecznie czwarte miejsce.

XVI Halowe Mistrzostwa Zagłębia Dąbrowskiego w Piłce Nożnej im. Włodzimierza Mazura wygrała drużyna Zagłębia Sosnowiec, która w wielkim finale pokonała Strażaka Mierzęcice 6:5.

Prócz spotkań finałowych dla kibiców czekało wiele atrakcji, między innymi prezentacja nowych zawodników Zagłębia Sosnowiec, losowanie nagród oraz mecz najmłodszych piłkarzy Akademii Piłkarskiej Zagłębia z zespołem MUKP Dąbrowa Górnicza, w której lepsi okazali się być sosnowiczanie wygrywając 5:2.

Przed najważniejszym meczem delegaci PZPN i ŚlZPN wręczyli odznaki zasłużonym piłkarzom Zagłębia. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Roman Bazan, Marek Bęben, Sebastian Klata, Dawid Skrzypek oraz Marcin Lachowski.

- Jestem trochę zdenerwowany po tym meczu z Zagłębiem Sosnowiec, już nie mówię o meczu o trzecie miejsce z MCKS Czeladź, szkoda, bo taki mały finał przegrany, to teoretycznie tak, jakbyśmy nic nie osiągnęli. Szybko przeszliśmy przez eliminacje i może to nas trochę zmyliło; później dużo straconych sił w meczu z sosnowieckim Zagłębiem i ciężko było się nam zmobilizować przed meczem o trzecie miejsce, dlatego jest tak jak jest - podsumował niedzielny występ swojej drużyny Dariusz Wrona - Ogólnie cały turniej oceniam pozytywnie, jako jednostka treningowa, jako dodatkowy trening. Chłopcy dali z siebie wszystko i jestem z nich bardzo zadowolony - dodał trener niwczan.

Przypomnijmy, iż 13 luty to nie tylko dzień Mistrzostw, jest to także pierwszy rok działań nowego zarządu - Chcieliśmy to podsumować na tym turnieju, po części nam się to udało, zagraliśmy w finałach i jesteśmy czwartą drużyną Zagłębia Dąbrowskiego. Jeśli chodzi o sprawy typowo organizacyjne, to zrobiliśmy bardzo wiele i mam nadzieję, że w przyszłości, za kilka miesięcy przyniesie to efekt w postaci stabilnego grania w V lidze i walki o tą IV upragnioną ligę, jak jest na pewno w naszym klubie - powiedział dyrektor sportowy i trener pierwszej drużyny, Dariusz Wrona.

Nasz zespół na XVI Halowe Mistrzostwa Zagłębia Dąbrowskiego przyjechał w następującym składzie: Mariusz Kusy, Marek Kijowski, Ireneusz Wajda, Wojciech Stanowski, Damian Sokołowski, Mariusz Korepta, Daniel Sobczyk, Mariusz Ludwiczek, Bartłomiej Ślufcik, Marcin Mędrek, Mariusz Czapla, Marcin Gajówka, Jakub Stefański, Marcin Długaj.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.