Wiadomości z Sosnowca

Fundacja bada maturzystów

  • Dodano: 2010-12-09 10:00

Ruszył projekt badawczy "Maturzyści na rynku edukacyjnym", który realizuje Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego z Sosnowca. Jego celem jest poznanie opinii absolwentów szkół średnich na temat kierunków i specjalności oferowanych przez uczelnie funkcjonujące na terenie województwa śląskiego. W ramach projektu ankieterzy Fundacji prowadzą badania potrzeb i preferencji edukacyjnych maturzystów.


- Sprawdzamy m.in., jakie kierunki i specjalności cieszą się największą popularnością wśród maturzystów i czego maturzystom brakuje w ofercie edukacyjnej uczelni. Interesuje nas ponadto diagnoza postaw maturzystów jako przyszłych pracobiorców, ich wiedza na temat planowania własnej ścieżki edukacyjnej - mówi Grażyna Kaczmarczyk, prezes Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.


Projekt "Maturzyści na rynku edukacyjnym" realizowany będzie do czerwca 2011 roku. Ankieterzy Fundacji odwiedzą kilkadziesiąt szkół średnich na terenie województwa śląskiego. Autorzy badań wybrali dla jego realizacji technikę ankiety audytoryjnej. Wyniki badań zostaną opublikowane w formie raportu (dostępnego m.in. w formacie PDF na stronie internetowej Fundacji: www.fundacja-edukacja.org.pl). Będzie on zawierał odpowiedzi na pytania o oczekiwania maturzystów wobec uczelni wyższych i ich oferty edukacyjnej.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.