Wiadomości z Sosnowca

Filmowa wiosna z happy endem wciąż trwa!

  • Dodano: 2022-06-01 11:00

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza wszystkich stałych bywalców Filmowych śród w Mediatece oraz osoby, które dotąd nie miały okazji uczestniczyć w darmowych środowych seansach, na kontynuację cyklu pokazów zatytułowanego „Wiosna z happy endem”, w którym prezentowane są optymistyczne i podnoszące na duchu komedie i komediodramaty. UWAGA – pozytywne emocje i liczne wzruszenia gwarantowane! Wstęp wolny.

Seanse odbywać się będą o godz. 18.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11. Przed nami jeszcze pięć czerwcowych pokazów: 1.06,8.06,15.06,22.06,29.06.

Gdzie można sprawdzić tytuły poszczególnych filmów (tytuły nie są reklamowane w mediach ze względu na wymogi umowy licencyjnej)?

  • Na plakatach i ulotkach w Zagłębiowskiej Mediatece (ul. Kościelna 11).
  • Poprzez wysyłany regularnie newsletter (link do zapisu znajduje się na górze oraz na dole strony MBP).
  • Poprzez wpisanie aktualnego hasła po kliknięciu na plakat lub slider reklamujący pokazy  na www.biblioteka.sosnowiec.pl. Pytania o hasło należy kierować na adres: kinga.baranowska@biblioteka.sosnowiec.pl, pod numer telefonu 693 266 411 lub do dyżurujących bibliotekarzy we wszystkich placówkach MBP. Podane hasło obowiązuje przez cały rok!

Wejście do Auli będzie możliwe na pół godziny przed seansem i kwadrans po jego rozpoczęciu. Prosimy o punktualność!  Przypominamy, że w Auli Zagłębiowskiej Mediateki obowiązuje całkowity zakaz jedzenia i picia.

Wiosna z happy endem - repertuar:

1 czerwca – Wyreżyserowany przez Johna Wellsa komediodramat z Bradley’em Cooperem w roli głównej.

Adam to charyzmatyczny szef kuchni, który w młodym wieku zyskał rozgłos jako guru paryskich restauratorów. Podążał własną ścieżką i tworzył intrygujące połączenia smaków. Nie udźwignął jednak ciężaru sławy, zniknął z pierwszych stron gazet i rozpłynął się w powietrzu. Teraz, wolny od wszelkich uzależnień, próbuje swoich sił w sercu kulinarnego Londynu. Gromadzi doborową załogę, by stworzyć najlepszą restaurację na świecie!

Czas pokazu - 1:40:00

8 czerwca  – Nagrodzony Oscarem za scenariusz film Woody’ego Allena. W rolach głównych: Owen Wilson, Rachel McAdams, Marion Cotillard.

Inez i Gil przybywają do światowej stolicy romansu - Paryża, planując ślub. Jednak wierność zakochanych zostaje wystawiona na ciężką próbę, gdy na ich drodze stają wyrafinowany znawca sztuki oraz tajemnicza i zmysłowa muza artystów, a po czarujących zakątkach miasta oprowadza ich sama Carla Bruni!

Czas pokazu - 1:40:00

15 czerwca – Scenariusz i reżyseria: Nicole Holofcener. Na ekranie: James Gandolfini, Toni Collette, Julia Louis-Dreyfus.

Samotna Eva pracuje jako masażystka. Kiedy poznaje na przyjęciu uroczego i zabawnego Alberta, postanawia odmienić swoje życie i zaangażować w nową znajomość. Gdy ich romans kwitnie, Eva zaprzyjaźnia się z nową klientką salonu masażu, poetką Marianne, która raczy ją pikantnymi opowieściami o swoim byłym mężu, przedstawiając go w wyjątkowo negatywnym świetle. Z czasem okazuje się, że Marianne jest byłą żoną AlbertaŚ

Czas pokazu - 1:33:00

22 czerwca – Romantyczny komediodramat w reżyserii Sama Mendesa. W rolach głównych: Maya Rudolph i John Krasinski.

Burt i Verona prowadzili dotąd beztroskie życie trzydziestolatków i nie przeszkadzał im brak stabilizacji i mieszkanie w lokalu z kartonowym oknem. Kiedy jednak okazuje się, że będą mieli dziecko - przychodzi moment otrzeźwienia. Tym bardziej, że przyszli dziadkowie zamierzają odgrywać swoją rolę z odległości tysięcy kilometrów od wnuka. Zdani na siebie przyszli rodzice postanawiają wyruszyć w szaloną podróż po Ameryce, by znaleźć swoje miejsce na ziemi i własny sposób na życie w powiększonym składzie. 

Czas pokazu - 1:38:00

29 czerwca – Komedia romantyczna w reżyserii i wg scenariusza mistrzyni gatunku – Nancy Mayers. Na ekranie: Diane Keaton, Jack Nicholson i Keanu Reeves.

Harry (podrywacz i zagorzały wielbiciel pań znacznie od niego młodszych), pewnego dnia na skutek szeregu komicznych zdarzeń poznaje Erice (matkę jednej z jego niedoszłych zdobyczy). Na pierwszy rzut oka tych dwoje różni niemal wszystko: on - stary kawaler, zawadiaka, właściciel hip-hopowej wytwórni fonograficznej; ona - rozwódka, stateczna neurotyczka, znacząca pisarka. Jednak z czasem oboje - ku swemu zaskoczeniu - stwierdzają, że naprawdę coś do siebie czują...

Czas pokazu - 2:08:00

       

Filmowa wiosna z happy endem wciąż trwa!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również