Wiadomości z Sosnowca

Profilaktyka podczas obchodów Dnia Pszczoły

  • Dodano: 2022-06-01 09:30

Sosnowieccy dzielnicowi z Komisariatu Policji III zostali zaproszeni na piknik organizowany z okazji Światowego Dnia Pszczoły. Na Górce Środulskiej spotkali się z dziećmi z klas 1-3 szkoły podstawowej, by wykorzystując okazję, porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie. Nauka poprzez zabawę jest, jak wiadomo, najbardziej efektywna.

Piknik z okazji Dnia Pszczoły

Światowy Dzień Pszczoły stał się okazją do zorganizowania na Górce Środulskiej festynu dla dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych. W trakcie festynu dzieci poznawały tajemnice świata pszczół, dowiedziały się dlaczego tak ważna jest dbałość o te małe owady, ale także miały okazję porozmawiać z policjantami o bezpieczeństwie. Dzielnicowi z Komisariatu Policji III chętnie przyjmują zaproszenia na tego rodzaju imprezy, bowiem są one doskonałą okazją do przekazywania maluchom wiedzy z zakresu bezpieczeństwa. Bezpieczne zabawy, zasady kontaktów z nieznajomym, wreszcie zasady bezpiecznej podróży - te tematy, oraz wiele innych, była okazja poruszyć podczas spotkania. Kiedy nauka przebiega w formie zabawy zwykle jest najbardziej efektywna. Mali uczestnicy w takich miłych warunkach nie obawiają się zadać żadnego z pytań.

Kolejne spotkania dzielnicowych z dziećmi już niebawem. Podczas trwającego właśnie tygodnia dziecka okazji do takich spotkań nie zabraknie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również