Wiadomości z Sosnowca

Festyn w SP nr 29

  • Dodano: 2019-06-19 07:15, aktualizacja: 2019-06-19 07:41

15 czerwca w Szkole Podstawowej nr 29 w Sosnowcu odbył się Festyn "Wakacyjna pora” zorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły 29. Uczestnikami tej imprezy byli uczniowie,rodzice, nauczyciele, mieszkańcy pobliskich dzielnic oraz zaproszeni goście.

Były występy kółka tanecznego DoReMi oraz występu wokalnego Mai Ładyńskiej, a także grupy cheerleaders. Nowością były zajęcia zumby. Odbył się pokaz szermierki. Przybyli rycerze z Chorągwi Rycerskiej Księstwa Siewierskiego, którzy zaprezentowali zbroje rycerskie i stroje, odbyła się demonstracja walki na miecze i topory. Nie zabrakło również atrakcji dla młodych artystów, więc jak co roku musiał się odbyć konkurs plastyczny. Nowością były warsztaty rękodzieła, na których można było wykonać własną bransoletkę. Dzieci mogły wejść do policyjnego samochodu, zrobić zdjęcie z psem policyjnym. Nowością również były zajęcia z daktyloskopii, które zostały przeprowadzone przez policjantów z Komisariatu IV w Sosnowcu.

Odbyła się loteria fantowa, nagrodą główną do wygrania był telefon z power bankiem. Spółdzielnia Uczniowska „Łakomczuch” sprzedawała zimne napoje oraz słodycze. Biblioteka Miejska mieszcząca się przy ulicy Kalinowej zorganizowała dla dzieci konkursy z nagrodami. Tradycyjnie odbył się pomiar poziomu cukru we krwi. Dorośli mogli zakupić biżuterię oraz ręcznie szyte przepiękne maskotki. Oprawą muzyczną ponownie w tym roku zajęło się Stowarzyszenie Passjonis. Na zakończenie odbył się pokaz puszczania dużych baniek mydlanych. W trakcie trwania festynu rozdawane były darmowe gadżety dla dzieci.

Głównym celem tego wydarzenia było pozyskanie funduszy dla Stowarzyszenia na działalność statutową, czyli m.in. oświatową, edukacyjną i wychowawczą wśród dzieci i młodzieży, a także pomoc Marcelowi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również