Wiadomości z Sosnowca

Czytanie performatywne już w czwartek!

  • Dodano: 2020-10-21 14:30

22 października 2020 o godz. 18.00 Zagłębiowska Mediateka zaprasza na imprezę literacko-teatralną „Czytanie performatywne” pod roboczym tytułem "Cukier, ciasto, czekolada – Tuwim,  Brzechwa, Fredro". Wydarzenie, prowadzone przez Krzysztofa Korzeniowskiego – aktora Teatru Zagłębia w Sosnowcu, odbędzie się w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11. Wstęp wolny.

Wstęp na wydarzenie możliwy jest tylko z bezpłatną wejściówką (50 wejściówek do odbioru w Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki – poziom I, w godz. otwarcia placówki. Jedna osoba może pobrać maksymalnie 2 wejściówki).

Co to czytanie performatywne?

Czytanie performatywne to wyjątkowe spotkanie z tekstem dramatu lub innego dzieła literackiego, stanowiące próbę scenicznego odczytania emocji w formie teatralnej. Uczestnicy czytania stworzą unikatową kompilację tekstu, improwizacji i ruchu scenicznego. Jest to propozycja dla starszej młodzieży, uczniów szkół średnich, oraz dorosłych zainteresowanych teatrem i literaturą. Pod okiem opiekuna grupy – Krzysztofa Korzeniowskiego, uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego im. S. Staszica w Sosnowcu, przygotują własną interpretację tekstów literackich Juliana Tuwima, Jana Brzechwy oraz Aleksandra Fredry, a przygotowane w ten sposób przedstawienie zaprezentują widzom zgromadzonym w Auli.

Impreza odbędzie się w ramach 6. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej (5-25.10.2020), która w tym roku przebiega pod hasłem „Różne oblicza teatru”. 


Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu

Partnerzy wydarzenia: Polski Teatr Tańca w Poznaniu, Teatr Zagłębia w Sosnowcu, Biblioteka Śląska w Katowicach, Stowarzyszenie Twórców Sztuki „Passionis”, Fundacja „Dr Clown” – Oddział Sosnowiec, Centrum Informacji Miejskiej w Sosnowcu, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 z oddziałami integracyjnymi i specjalnymi w Sosnowcu.

Patron honorowy: Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński.
Patronat medialny: Czasopismo samorządowe Sosnowca „Kurier Miejski”, Miesięcznik społeczno-kulturalny „Śląsk”, Radio eM, kwartalnik teatralny "nietak!t" oraz portale internetowe: Sosnowiec.pl, Sosnowiecki.pl, SielsiaKultura.pl, WiadomościZagłębia.pl, TwojeZagłębie.pl, coigdzie.pl, e-teatr.pl, terazteatr.pl.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publiczne w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter).

Przypominamy o obowiązkowych maseczkach, dezynfekcji rąk i zachowaniu dystansu.

Czytanie performatywne już w czwartek!
Google NewsSubskrybuj Sosnowiecki.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również