Wiadomości z Sosnowca

Bieg Wolności po raz trzeci w Sosnowcu

  • Dodano: 2021-05-31 11:45

Już po raz trzeci w naszym mieście zorganizowany zostanie „Bieg Wolności” czyli wydarzenie upamiętniające rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów do Sejmu, które odbyły się 4 czerwca 1989 r. Tego dnia wiele miast w Polsce świętuje rocznicę symbolicznego zakończenia komunizmu. „III Bieg Wolności”, oprócz swego głównego celu ma również popularyzować bieganie oraz promować aktywność fizyczną i zdrowy styl życia.

Wydarzenie odbędzie się w piątek, 4 czerwca 2021 roku w Parku Miejskim imienia Jacka Kuronia w Sosnowcu. Biegacze wystartują o godzinie 17:00 ze skweru przy amfiteatrze, wcześniej około 16.15 zagra sosnowiecka Orkiestra Dęta. Biuro zawodów otwarte będzie już od godziny 15:00. Trasa przebiegać będzie alejkami parku na dystansie 1989 metrów. Sam dystans ma także charakter symboliczny. To właśnie w 1989 roku odbyły się w Polsce pierwsze wolne wybory.

W biegu można wziąć udział po uprzednim zarejestrowaniu się za pośrednictwem strony http://www.mosir.sosnowiec.pl.

Limit zgłoszeń wynosi 200 osób, a rejestracja zakończy się 4 czerwca 2021 r. o godzinie 10:00. W biegu mogą wziąć udział osoby w każdym wieku. Uczestnicy mają zapewnioną opiekę medyczną, ubezpieczenie NW, posiłek regeneracyjny oraz wodę. Każdy, kto ukończy bieg, otrzyma pamiątkowy medal.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.