Wiadomości z Sosnowca

Funkcjonariusze Służby Więziennej zapobiegli przemytowi narkotyków

  • Dodano: 2021-05-12 10:30

Profesjonalna i skuteczna akcja funkcjonariuszy Służby Więziennej z Aresztu Śledczego w Sosnowcu zapobiegła przemytowi środków psychoaktywnych na teren jednostki.

Dzięki sumiennemu wykonywaniu obowiązków służbowych przez funkcjonariusza nadzorującego plac spacerowy oddziału zakładu karnego dla recydywistów penitencjarnych znaczna ilość niedozwolonych substancji nie trafiła w ręce osób pozbawionych wolności.

9 maja funkcjonariusz działu ochrony w trakcie wykonywania rutynowych obowiązków służbowych zauważył, że na teren jednostki przerzucony został pakunek. Jego reakcja była natychmiastowa. Po zabezpieczeniu przesyłki okazało się, że zawiera znaczną ilość tabletek, susz roślinny oraz biały proszek. W trakcie wstępnego badania stwierdzono, że to pochodne metadonu, THC oraz opiatów. Substancje przekazano funkcjonariuszom Policji.

To kolejna udaremniona przez funkcjonariuszy z aresztu w Sosnowcu próba przemycenia na teren jednostki penitencjarnej niedozwolonych substancji. To także kolejny dowód na rzetelne wykonywanie obowiązków służbowych przez funkcjonariuszy działu ochrony oraz innych pionów służby.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.