Wiadomości z Sosnowca

66. Międzynarodowa Wystawa i Giełda Minerałów, Skał i Skamieniałości w Sosnowcu

  • Dodano: 2023-11-08 09:15

W dniach 18-19 listopada w godz. 10-17 na Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się 66. Międzynarodowa Wystawa i Giełda Minerałów, Skał i Skamieniałości.

Giełda Minerałów i nie tylko w Sosnowcu

Do Sosnowca przyjadą wystawcy, kolekcjonerzy i sympatycy gemmologii, mineralogii i paleontologii. Na giełdzie można będzie podziwiać kolekcje polskich minerałów, skał, meteorytów i skamieniałości. Wystawcy zaprezentują także minerały i wyroby biżuteryjne pochodzące z różnych części świata. Niektórzy wystawcy oferują swoje własne wyroby jubilerskie wykonane z rzadkich kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Zwiedzający będą mogli nie tylko oglądać, ale także zakupić prezentowane na giełdzie minerały, skamieniałości i biżuterię.

Organizatorzy zapraszają na Wydział Nauk Przyrodniczych UŚ ul. Będzińska 60 w Sosnowcu, gdzie będzie można zobaczyć jak bardzo kolorowy i zróżnicowany jest świat minerałów, jaką formę mają pierwotne rudy popularnych metali oraz kamienie szlachetne. Skamieniałości pozwalają poznać historię rozwoju życia na Ziemi. Meteoryty pozwalają dowiedzieć się, jaki jest skład mineralny innych obiektów w naszym Układzie Słonecznym.

W sobotę 18 listopada o godzinie 17.00 czeka nas kolejna, 66. Sesję z popularnonaukowymi wykładami o tematyce mineralogicznej i paleontologicznej (wstęp wolny).

Sosnowiec WNP, ul. Będzińska 60 Aula Międzywydziałowa. Zobaczysz ciekawe, rzadkie i kolorowe minerały, niepowtarzalną biżuterię oraz unikalne skamieniałości. Poznasz bogactwa Ziemi

66. Międzynarodowa Wystawa i Giełda Minerałów, Skał i Skamieniałości w Sosnowcu

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również