Wiadomości z Sosnowca

2500 zł mandatu za przekroczenie prędkości. Jechał w terenie zabudowanym ponad 120 km/h

  • Dodano: 2022-02-10 09:00

Od początku roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Zmiany w przepisach i wysokie kary za wykroczenia spowodowały, że znaczna część kierowców w naszym mieście w sposób zauważalny zdjęła nogę z gazu. Niestety nie wszyscy. Nadal zdarzają się kierowcy, którym bardzo się spieszy. Dla kierowcy BMW ukaranego na ulicy 3 Maja w Sosnowcu ten pośpiech będzie bardzo kosztowny. Mandat, jaki nałożyli na niego policjanci za poruszanie się w terenie zabudowanym prędkością ponad 120 km/h, wyniósł 2500 złotych.

Nowy taryfikator mandatów

Przypominamy, że od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów, w którym kwoty grzywien zostały podwyższone. Nadmierna prędkość to w dalszym ciągu jedna z najczęstszych przyczyn wypadków więc o taryfie ulgowej dla piratów drogowych, którzy drastycznie przekraczają prędkość w mieście nie może być mowy.

2500 zł mandatu za przekroczenie prędkości

Przekonał się o tym kierowca BMW, który na ul. 3 maja w Sosnowcu jechał z prędkością ponad 120 km/h. Przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o 73 kilometry spowodowało zatrzymanie prawa jazdy kierującego i nałożenie na niego mandatu karnego w wysokości 2500 złotych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również