Wiadomości z Sosnowca

Zmiany na DK94

  • Dodano: 2020-04-08 06:30, aktualizacja: 2020-04-08 06:46

Od 8 kwietnia zmieni się organizacja ruchu na DK94 w rejonie przebudowy z ulicą Długosza. Przez najbliższe tygodnie kierowcy podróżujący w obu kierunkach będą korzystali z tymczasowego połączenia ułożonego z betonowych płyt.

Odsunięcie drogi od skrzyżowania pozwoli na przejście do kolejnych prac związanych z budową dwupoziomowego skrzyżowania.

Co powstaje

Po przebudowie w miejscu skrzyżowania z sygnalizacją świetlną powstanie dwupoziomowe bezkolizyjne skrzyżowanie. Dołem – po jezdniach z obniżonym poziomem – zostanie poprowadzona główna nitka DK94, a górą ruch lokalny (ul. Długosza). W ciągu ulicy Długosza powstanie również odcinek drogi rowerowej.

Wzdłuż obu jezdni DK94 na długości kilkuset metrów powstaną ekrany akustyczne. Obecnie skrzyżowanie DK94 z ul. Długosza jest jednopoziomowe, z sygnalizacją świetlną. Stanowi ono „wąskie gardło” zarówno na trasie głównej jak i w połączeniach wewnętrznych w obrębie miasta i konurbacji górnośląskiej. Realizacja projektu spowoduje skrócenie czasu podróży w wyniku udrożnienia ruchu na skrzyżowaniu oraz poprawę bezpieczeństwa wskutek zastosowania segregacji ruchu lokalnego od dalekobieżnego. Dzięki budowie węzła uzyska się zwiększenie płynności ruchu, a co za tym idzie zmniejszenie uciążliwości dla mieszkańców, obniżenie emisji spalin, hałasu oraz drgań od taboru samochodowego.


Źródło: UM Sosnowiec

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.