Wiadomości z Sosnowca

Wystawa Natalia Stokowacka – diwa. W stulecie urodzin artystki

  • Dodano: 2020-06-30 11:00

W tym roku wielka diwa operowa, urodzona w Małogoszczy, ale całe życie mieszkająca w Sosnowcu, Natalia Stokowacka, obchodziłaby setne urodziny. Zagłębiowska Mediateka i Opera Śląska w Bytomiu zapraszają więc serdecznie na wystawę poświęconą artystce, na której zobaczyć będzie można unikalne zdjęcia ze spektakli operowych Stokowackiej, programy teatralne, a nawet stroje diwy.

Stokowacka zagrała ponad trzydzieści ról operowych, między innymi w swojej ukochanej "Madame Butterfly", a także w "Traviacie", "Cyruliku sewillskim" czy "Marcie". Grała role rozmaite, ale najlepsza była w postaciach heroin, królowych, tragicznych kochanek, na co pozwalał nie tylko znakomity kilkuoktawowy głos (sopran) czy talent aktorski, ale i posągowa uroda.

Wystawa prezentowana będzie w Galerii „Pod Świetlikiem” Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11, poziom 0), od 1 lipca do 31 sierpnia 2020. Dla osób, które w tym czasie nie będą mogły odwiedzić Mediateki, przygotowane zostanie wirtualne zwiedzanie, dostępne w wersji online.

Patronat nad wystawą objęło Towarzystwo Muzyczne im. I. J. Paderewskiego w Sosnowcu.

Wystawa Natalia Stokowacka – diwa. W stulecie urodzin artystki

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.