Wiadomości z Sosnowca

Weź udział w zbiórce i pomóż zwierzakom ze schroniska "Fauna" z CH Sosnowiec

  • Dodano: 2023-03-14 07:15, aktualizacja: 2023-03-13 21:18

Najlepszą formą pomocy bezdomnym zwierzakom jest ich adopcja. Jeśli jednak mamy już w domu pupila lub z różnych powodów nie możemy przygarnąć psiaka czy kota – pomagajmy im w inny sposób.

W środę 15 marca w Centrum Handlowym Auchan Sosnowiec rozpocznie się zbiórka darów na rzecz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami „Fauna” w Rudzie Śląskiej. W pasażu stanie skrzynia, w której będzie można umieszczać karmę dla kotów i psów, artykuły dla małych zwierząt oraz chemię gospodarczą. 

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami „Fauna” działa od 1994 roku, a miesięcznie do schroniska trafia mnóstwo psów i kotów. Oddany zespół stara się, aby przebywające w schronisku zwierzaki były otoczone jak najlepszą opieką. Jednak codzienne potrzeby zwierząt są ogromne. Centrum Handlowe Auchan Sosnowiec zachęca odwiedzających do udziału w zbiórce, która rozpocznie się już w środę 15 marca w pasażu galerii handlowej. 

Co można przynieść?

Podopieczni „Fauny” czekają głównie na: 

  • chemię gospodarczą, środki i akcesoria do sprzątania
  • artykuły dla małych zwierząt, np. sianko, miseczki
  • karmę dobrej jakości dla psów i kotów 

Dary można przynosić i składać w specjalnej skrzyni w pasażu Centrum Handlowego Sosnowiec w godzinach pracy galerii handlowej, czyli od poniedziałku do soboty od godziny 9.00 do godziny 21.00. 

Zbiórka na rzecz zwierząt – podopiecznych TOZ „Fauna” odbędzie się w Centrum Handlowym Auchan Sosnowiec przy ulicy Zuzanny 20 w Sosnowcu. Dary można przynosić od środy 15 marca. 

Weź udział w zbiórce i pomóż zwierzakom ze schroniska "Fauna" z CH Sosnowiec / fot. org.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również