Wiadomości z Sosnowca

"Dworek polski" w Sosnowcu. Wystawa obrazów olejnych Magdaleny Ziemniak

  • Dodano: 2023-03-14 07:00, aktualizacja: 2023-03-13 21:14

Filia nr 4 – Sielec Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy obrazów olejnych Magdaleny Ziemniak „Dworek polski”, który odbędzie się w piątek 17 marca 2023 o godz. 17.00 w siedzibie biblioteki przy ul. Zamkowej 9.

W programie:

  • wiersze Roberta Kryczka w wykonaniu Autora,
  • oprawa muzyczna – Marta Gabryś.

Wstęp wolny. Wystawa prezentowana będzie w dn. 15 marca – 30 czerwca 2023 w godzinach otwarcia placówki.

Magdalena Ziemniak - rodowita dąbrowianka, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej - dyplom w Katedrze Architektury Polskiej. Od studenckich czasów nie rozstaje się ze szkicownikiem i przyborami artysty. Prezentowane obrazy to owoc pracy w plenerze w krzykawskim dworku i na uliczkach Sławkowa. Tematami olejnych obrazów są: przyroda, stare polskie dworki, domy, kościółki, kapliczki, polne kwiaty. 

Autorka ma na koncie liczne wystawy w jednostkach kultury Zagłębia Dąbrowskiego i Małopolski. Jej obrazy wiszą w galeriach i u odbiorców, zarówno w Polsce, jak i za granicą.

W dorobku Artystki są również ilustracje do książek i czasopism. Ostatnio sięgnęła po batik, ceramikę, biżuterię, florystykę. Lubi eksperymenty plastyczne - odnawianie i łączenie starych przedmiotów użytkowych z nowymi elementami, odnawianie starych abażurów, szafek. Należy do sosnowieckiej grupy plastycznej "Relacje" prowadzonej przez Czesława Gałużnego. Dużo cennych wskazówek przekazali jej Jacek Żurakowski, Adam Styrylski, Georgij Safronow.

"Dworek polski" w Sosnowcu. Wystawa obrazów olejnych Magdaleny Ziemniak / fot. MBP

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również