Wiadomości z Sosnowca

Trendy w zarządzaniu

  • Dodano: 2011-05-18 08:30, aktualizacja: 2011-05-18 08:44

Instytut Zarządzania i Ekonomii Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu zaprasza na konferencję naukową "Najnowsze trendy w teorii i praktyce zarządzania", która odbędzie się 20 maja 2011 roku o godzinie 10:00 w Sali Senatu WSH.

 

W konferencji wezmą udział: prof. dr Jan Porvaznik z Uniwersytetu Ekonomicznego w Bratysławie, prezes Słowackiej Akademii Zarządzania, doc. Dr Miloslava Chovancova z Uniwersytetu Tomasa Bati w Zlinie w Czechach, prof. dr hab. Krystyna Bobińska z Instytutu Zarządzania i Ekonomii WSH i Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk oraz prof. dr hab. Jan Wnuk z Instytutu Zarządzania i Ekonomii WSH. Konferencja poświęcona będzie problematyce zarządzania współczesnym przedsiębiorstwem.

 

W opinii prorektora Wyższej Szkoły Humanitas, dr Michała Kaczmarczyka tematyka poruszana na konferencji powinna zainteresować szerokie grono specjalistów, zarówno teoretyków, jak i praktyków zarządzania. - Problematyka rozwoju organizacji wiąże się ze zmianami, występującymi na globalnym rynku. Z jednej strony następuje wzrost liczby organizacji nienastawionych na zysk, z drugiej - następuje tworzenie coraz większej liczby firm w sektorze usług, a tradycyjny przemysł ulega daleko idącej restrukturyzacji. Powstają zupełnie nowe, innowacyjne formy działań biznesowych. Naturalnym zjawiskiem będzie obecnie tworzenie firm małych i średnich, opartych na nowych technologiach, wykorzystujących nowoczesne, oryginalne strategie zarządzania, które zapewniają sukces na rynku. Stąd też pojawiła się potrzeba naukowej analizy tej problematyki - mówi Michał Kaczmarczyk.

Pokaż na mapie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również