Wiadomości z Sosnowca

Sosnowiec: Kierowca z 4 promilami zatrzymany dzięki świadkom!

  • Dodano: 2023-09-25 09:30, aktualizacja: 2023-09-25 10:42

Dzięki wzorowej postawie przechodniów sosnowieccy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Okazało się, że mężczyzna miał prawie 4 promile alkoholu, a na koncie już trzy aktywne zakazy kierowania pojazdami. 51-latek usłyszał zarzut.

Kolejny nietrzeźwy kierowca na sosnowieckich drogach

Sosnowieccy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące zatrzymania pijanego kierującego. Okazało się, że przechodnie, widząc kierowcę, którego jazda sugerowała, że może być pod wpływem alkoholu, postanowili zareagować i odebrać mężczyźnie kluczyki. Gdy próbowali to zrobić, ten chcąc uciec, uderzył w inny samochód. Policjanci szybko potwierdzili, że 51-latek rzeczywiście był pijany – badanie wykazało, że miał blisko 4 promile. Nie było to jednak jedyne przewinienie kierowcy – okazało się, że ma aż trzy aktywne zakazy kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzut. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grożą mu 2 lata więzienia.

Warto wspomnieć, że w przypadku, gdy kierowca dopuszcza się czynu kolejny raz, będąc wcześniej prawomocnie skazany za jazdę na „podwójnym gazie”, grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Postawa przechodniów, którzy zareagowali na popełnione przestępstwo, jest godna pochwały. Pamiętajmy, by nie być obojętnym i zawsze reagować, gdy jesteśmy świadkami niebezpiecznych sytuacji. To dzięki naszej reakcji możemy zapobiec nieszczęściu, a nawet uratować komuś życie. Pamiętajmy, że o każdym zdarzeniu możemy poinformować policjantów anonimowo.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również