Wiadomości z Sosnowca

Sosnowiec gra z WOŚP!

  • Dodano: 2021-01-19 07:00, aktualizacja: 2021-01-19 05:27

W nieco innej rzeczywistości, w nieco inny sposób, ale cały czas z sercem i dla potrzebujących. 31 stycznia odbędzie się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sosnowiec z WOŚP będzie do końca świata i jeden dzień dłużej.

29. Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę 31 stycznia

Jak każdego roku, we wsparcie mocno włącza się Sosnowiec, a wraz z nim pięć sztabów – mówi prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński

Tegorocznym hasłem Orkiestry jest "Gramy z głową!", a zbiórka funduszów będzie prowadzona na zakup nowoczesnych urządzeń medycznych dla oddziałów laryngologicznych i diagnostyki głowy.

Fundacja WOŚP będzie zbierać pieniądze na zakup takich sprzętów jak m.in. zestawy endoskopów laryngologicznych, endoskopy giętkie, egzoskopy, aparaty USG i RTG, kardiomonitory, lampy czołowe i operacyjne.

Każdego roku momentem kulminacyjnym finału jest koncert

W Sosnowcu odbywał się zawsze przy Górce Środulskiej, a wcześniej przez cały dzień bawiliśmy w hali sportowej przy Braci Mieroszewskich. Ze względu na pandemię, w tym roku takich wydarzeń zabraknie, ale to nie oznacza, że nic się nie będzie działo.

W tym roku główną ideą będą ludzkie historie, które będą prezentowane na antenach TVN, TTV, TVN24 oraz player.pl. Będziemy pokazywali ludzi i wydarzenia związane z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy - mówi Ewelina Stasik, szefowa sztabu IX Liceum Ogólnokształcącego im. Wisławy Szymborskiej w Sosnowcu.

- Zaprezentujemy osoby, którym pomogła WOŚP, pokażemy historię dzieci, którym życie i zdrowie uratował sprzęt od Fundacji. Nie obędzie się też bez wolontariuszy, którzy każdego roku oddają Orkiestrze swoje serce, w tym jeden z najmłodszych – dodaje prezydent, Arkadiusz Chęciński. Nie zabraknie wydarzeń, które wszyscy będą mogli śledzić w internecie, także w miejskich mediach społecznościowych.

WOŚP w przestrzeni publicznej jest od dawna i to będziemy pokazywali

Oczywiście, na terenie miasta będzie mnóstwo wolontariuszy, którzy będą zbierali datki do puszki. W tym roku zbiórka trwa również online. Swoją eSkarbonkę założył prezydent Sosnowca.

- Od poniedziałku 11 stycznia zebraliśmy ponad 2000 złotych. To kolejny dowód na to, że Sosnowiczanie mają wielkie serca - mówi.

Aby wesprzeć WOŚP, wystarczy wejść na https://eskarbonka.wosp.org.pl/wbt7wy. Jak wpłacić? Na stronie można wybrać kwotę lub wpłacić dowolną: przelewem, Blikiem albo po prostu kartą. Trwa to maksymalnie kilkadziesiąt sekund. Wkrótce ruszą także miejskie aukcje, na których będzie można wylicytować mnóstwo niespodzianek. Kulminacją 31 stycznia będzie tradycyjne światełko do nieba.

Jak WOŚP wspiera nasze miasto?

Tylko do Sosnowca, zarówno do Szpitala Miejskiego, jak i Centrum Pediatrii czy też Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5, ale też innych podmiotów, dotychczas trafił sprzęt o wartości ponad 4 milionów złotych!

SIEMA.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również